Příběhy fotografií

Příběhy fotografií: David Těšínský - Pabo začíná být Natasha

Další příběhy fotografií na našem blogu

ze soutěže Czech Press Photo 2017

Vodění Jidáše
Le Mans classic
U2
Jirka
Mé pražské bydlení
Támhle je mikrofon
U řeky Buriangy
Volební noc
Liščí láska

5/08/2018

Nominovaná fotografie kategorie Každodenní život od fotografa Davida Těšínského byla pořízena v rámci série snímků. Blíže k ní autor doplňuje.

David Těšínský - Pabo začíná být Natasha

V jedné z chudinských havanských čtvrtí žije Pabo, který přes den prodává ovoce a zeleninu. Jednou až dvakrát za týden se z něj ale na večer stává Transformista. Lépe se totiž cítí jako žena. S pomocí svého přítele a kamaráda se převléká za Natashu a vyráží do místních klubů, kde má svoje vlastní představení. Pablo je homoseuxál, který se rád předvádí. Rozhodně to však není žádný prostitut, jak autor snímku David Těšínský upozorňuje. Atmosféru pořízení snímku nejlépe získáte zhlédnutím videa o Davidovi Těšínském, Kubě a Pabovi a dalších aktérech: https://www.youtube.com/watch?v=XAjwLx0neb4

David Těšínský

David Těšínský je nezávislý fotograf, který se zaměřuje na zobrazování různých podob subkultur současného světa. Ať již například prostřednictvím kolekce „Děti Islámu“ zachycující mladé v dnešním Íránu, tak série „Jah People“ o dnešní kultuře jamajských rastafariánů. Témata jeho snímků jako je život japonských byznysmenů, exorcismus v Etiopii, závislých osobách na drogách v Praze, nebo vietnamská komunita v Malajsii, která zabíjí a jí psy, ani časem nebudou ztrácet na síle a výmluvnosti. Těšínský již své snímky mimo jiné publikoval v denících a magazínech Le Monde, Gazeta Wyborcza, Vice a dalších.

Otázka na závěr: Davide, co pro vás soutěž Czech Press Photo znamená? CPP pro mne znamená zkrátka kvalitní sestřih toho, co se dělo za poslední rok, zachyceno a vybráno převážně kvalitním měřítkem. Zúčastňuji se, protože chci Čechům ukázat svět svým vlastním pohledem.

tesinskyphoto.com

NULL