| SPRÁVNÍ RADA | DOZORČÍ RADA

je obecně prospěšná společnost, která každoročně pořádá prestižní fotografickou soutěž Czech Press Photo. Od října roku 2016 spoluprovozuje Czech Photo Centre - moderní multifunkční výstavní prostor na Praze 5, v lokalitě Stodůlek, přímo u metra Nové Butovice.

SPRÁVNÍ RADA

Předseda správní rady:

Dan Materna

manažer Czech Press Photo

Členové správní rady:

Prof. PhDr. Vladimír Birgus
Profesor Institutu tvůrčí fotografie své práce dosud představil na více než 60 autorských výstavách ve světě. Od poloviny 70. let se věnuje především dokumentární fotografii.

Ing. Petr Kryštůfek
Po absolvování stavební fakulty na ČVUT působil jako spoluvlastník a manažer v oblasti polygrafického průmyslu a realizoval reklamní kampaně pro nadnárodní reklamní agentury. Je výtvarníkem a zaměřuje se na grafiku a malbu. Ve správní radě Czech Photo je od roku 2015.

Ing. Jaroslav Kučera
Jedním z jeho prvních reportážních počinů bylo fotografování prvního výročí okupace Československa, kde byl zatčen a několik týdnů vězněn ve věznici na Pankráci. Dostudoval ČVUT, ale ihned po státnicích začal pracovat jako fotograf na volné noze. Po roce 1989 stál u zrodu české fotografické skupiny Signum a v roce 1996 se stal členem mezinárodní agentury Bilderberg Hamburg. V roce 2000 obdržel v soutěži Czech Press Photo titul Fotografie roku.

Prof. Mgr. Jindřich Štreit, Dr.h.c.
Jindřich Štreit vedl od roku 1974 galerii v Sovinci, kde připravil desítky výstav předních umělců, z nichž mnozí měli zákaz veřejně vystavovat, od roku 1997 připravuje program Galerie V kapli v Bruntále. Měl stovky autorských výstav, vydal přes dvacet knih dokumentárních fotografií, jeho díla jsou ve sbírkách předních světových i českých muzeí i ve stálé expozici Národní galerie v Praze.

Mgr. Dušan Veselý
Český novinář, absolvent Fakulty žurnalistiky Univerzity Karlovy. V letech 1990 až 2008 působil jako šéfredaktor Redakce obrazového zpravodajství ČTK. V roce 2014 působil jako ředitel Národního muzea fotografie. Od roku 2013 se věnuje pedagogické činnosti. Pracuje jako kurátor řady fotografických výstav, také jako člen národních a mezinárodních porot fotografických soutěží.

DOZORČÍ RADA

Předseda dozorčí rady:

Michal Krause
Fotograf přírody, spoluzakladatel soutěže Czech Nature Photo, lektor a píšící autor na volné noze. Nyní se převážně věnuje fotografování zvířat, za kterými se vydává do tropů i na chladný sever. Jeho fotografie získaly mimo jiné ocenění v soutěžích Windland Smith Rice International Awards 2018, Wildlife Photo Contest 2017 a Czech Press Photo 2015.

Členové dozorčí rady:

Doc. Ing. Stanislav Horný, CSc.
Je zakladatelem oboru Multimédia v ekonomické praxi na Vysoké škole ekonomické v Praze a garantem výuky katedry Multimédií.

Radka Humlová, DiS.
manažerka Czech Photo

Petr Josek
Od roku 1990 pracoval jako fotoreportér agentury Reuters, pro kterou fotografoval dramatické události v Bosně, Chorvatsku, Srbsku, pobaltských republikách a v Albánii, oba převraty v Rusku, život v Iráku těsně po svržení Saddámova diktátorského režimu. Je držitelem řady novinářských ocenění, mj. autorem nejznámější Fotografie roku soutěže Czech Press Photo 1997. V posledních letech pracuje jako předseda mezinárodních porot soutěže Czech Press Photo.

Ing. Petr Mlch
Petr Mlch je šéfredaktor Fotobanky ČTK. Kromě péče o rozsáhlou databázi fotografií ČTK se věnuje spolupráci s celou řadou zahraničních i tuzemských partnerů a dalším projektům souvisejících s fotografií.

Bc. Anna Vacková
manažerka komunikace Press Photo
Po absolvování střední odborné školy Michael dokončila bakalářské studium na filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Kromě fotografie se věnovala studiu filmu a audiovizuální kultury. Od roku 2008 pracuje jako obrazová editorka ekonomického deníku E15. V roce 2018 posílila tým Czech photo, kde má na starosti projekt Czech Press Photo.