Série měsíce


Czech Photo podporuje a zviditelňuje práci fotoreportérů soutěží Czech Press Photo a v průběhu celého roku představováním top žurnalistické fotografie daného měsíce – Fotografií měsíce. Protože základem novinářské práce jsou fotoreportáže obsahujcí více snímků na dané téma, přidáváme nový pojem – SÉRIE MĚSÍCE.

Oceněné série jsou postupně zveřejňovány na webových stránkách www.czechphoto.org/cp/blog/.

Czech Press Photo je platforma, která “zastřešuje” reportážní fotografii a pomocí soutěží a výstav zhodnocuje práce, které čeští a slovenští fotografové tvoří. Nesmíme zapomenout na přirozený vývoj, kterým žurnalistika prochází. Minulý rok vyhrála Czech Press Photo fotografie pořízená mobilním telefonem a mezi některými fotografy se strhla vlna nevole. Moderní technologie je potřeba zohlednit v celém kontextu žurnalistiky. I fotografie z mobilu může být kvalitní, ale neměla by se na ní zakládat celá prezentace autora. Josef Koudelka tvrdí, že fotografie je pouze jedna, ta, která vzbuzuje emoce a donutí diváka přemýšlet. Hranice mezi výtvarnou a reportážní fotografií se mnohdy stírá, právě dílo Koudelky slouží jako dobrý příklad. Mnoho snímků a fotografů potřebují čas a prostor. Přes všechny kvality je fotografie stejně jako ostatní výtvarná umění subjektivní.

Vítěz titulu Foto měsíce a Série měsíce získává diplom, který bude předán na slavnostním ceremoniálu soutěže Czech Press Photo a vítězné fotografie se stanou součástí výstavy Czech Press Photo.

Série listopad 2021 Série říjen 2021 Série září 2021 Série srpen 2021 Série července 2021 Série června 2021 Série května 2021 Série dubna 2021 Série března 2021 Série února 2021