Série měsíce


Czech Photo podporuje a zviditelňuje práci fotoreportérů soutěží Czech Press Photo a v průběhu celého roku představováním top žurnalistické fotografie daného měsíce – Fotografií měsíce. Protože základem novinářské práce jsou fotoreportáže obsahujcí více snímků na dané téma, přidáváme nový pojem – SÉRIE MĚSÍCE.

Oceněné série jsou postupně zveřejňovány na webových stránkách www.czechphoto.org/cp/blog/.

Czech Press Photo je platforma, která “zastřešuje” reportážní fotografii a pomocí soutěží a výstav zhodnocuje práce, které čeští a slovenští fotografové tvoří. Nesmíme zapomenout na přirozený vývoj, kterým žurnalistika prochází. Minulý rok vyhrála Czech Press Photo fotografie pořízená mobilním telefonem a mezi některými fotografy se strhla vlna nevole. Moderní technologie je potřeba zohlednit v celém kontextu žurnalistiky. I fotografie z mobilu může být kvalitní, ale neměla by se na ní zakládat celá prezentace autora. Josef Koudelka tvrdí, že fotografie je pouze jedna, ta, která vzbuzuje emoce a donutí diváka přemýšlet. Hranice mezi výtvarnou a reportážní fotografií se mnohdy stírá, právě dílo Koudelky slouží jako dobrý příklad. Mnoho snímků a fotografů potřebují čas a prostor. Přes všechny kvality je fotografie stejně jako ostatní výtvarná umění subjektivní.

Vítěz titulu Foto měsíce a Série měsíce získává diplom, který bude předán na slavnostním ceremoniálu soutěže Czech Press Photo a vítězné fotografie se stanou součástí výstavy Czech Press Photo.

Série června 2021 Série května 2021 Série dubna 2021 Série března 2021 Série února 2021