O nás

Czech Photo je obecně prospěšná společnost, která každoročně pořádá prestižní fotografickou soutěž Czech Press Photo. Od října roku 2016 spoluprovozuje Czech Photo Centre - moderní multifunkční výstavní prostor na Praze 5, v lokalitě Stodůlek, přímo u metra Nové Butovice.

Czech Press Photo je tradiční fotografická soutěž, která má za sebou již 27 ročníků. Společně s přechodem pod nové vedení dostala soutěž novou modernější podobu. Czech Press Photo má ctižádost být přehlídkou současného obrazového žurnalismu. Je platformou pro zveřejňování osobních svědectví fotografů, tedy i těch, která z nejrůznějších důvodů, závažnosti a kvalitě nenacházela v médiích uplatnění. Cílem soutěže a následné výstavy je snaha motivovat fotografy v každodenním stereotypu jejich práce k osobním přístupům a tak stimulovat rozvoj fotožurnalismu. A rovněž umožnit veřejnosti být očitým svědkem událostí uplynulého roku.

Czech Photo Centre je multižánrový umělecký prostor, situovaný u stanice metra Nové Butovice, kde vytváří uměleckou zónu mimo městské centrum. Czech Photo Centre má ambici stát se jednou z nejvýznamnějších galerií v hlavním městě. Poskytuje seberealizaci hlavně mladým lidem, ale nejen jim. Chce do uměleckého dění vtáhnout obyvatele Prahy a stát se místem, kde se Pražané a další návštěvníci setkávají s díly předních českých i světových fotografů i se streetartovými instalacemi. Na výstavní prostor plynule navazuje restaurace, ateliér, učebna, fotografický archiv, kancelářské zázemí pro Czech Photo a venkovní galerie. Součástí činnosti centra je spoluorganizování prestižní novinářské soutěže Czech Press Photo a nové soutěže Czech Nature Photo.

Czech Photo Archive vychází ze skutečnosti, že Czech Photo o.p.s. je nejen pořadatelem prestižní soutěže Czech Press Photo, ale i držitelem jejího archivu. Fotografie jsou nyní profesionálně uloženy. Hlavním cílem je s nimi dále pracovat a permanentně je zpřístupňovat veřejnosti. V principu jde o aktualizované průřezy tematickými kategoriemi nebo jejich částmi – např.: Fotografie roku, výstavy porotců soutěže, The best of Czech Press Photo, The best of Czech Press Photo – Velké události; The best of Czech Press Photo – Svět sportu; The best of Czech Press Photo – Živá příroda; The best of Czech Press Photo – Proměny Prahy… a další. Variací lze prezentovat bezpočet a formování výběru kolekcí tomu přizpůsobovat.

Všechny fotografie jsou připraveny k zapůjčení a putování po republice. Jste-li provozovatelem galerie, muzea či uměleckého prostoru. Spojte se s námi, sdělte nám svou představu a společnými silami najdeme řešení, jak fotografie ukázat jejich obdivovatelům.

Czech Nature Photo je nová soutěž, která představuje a hodnotí nejlepší snímky živé přírody domácích autorů. Soutěž prezentuje přírodu celého světa, tak jak ji vidí naši fotografové. Czech Nature Photo chce sdělovat, že každý z nás má zodpovědnost za stav přírody na celé naší planetě. Soutěž je určena jak profesionálním, tak pokročilým amatérským fotografům.

Fragment Gallery Galerie situovaná v unikátním moderním objektu Fragment, který spojuje architekturu s uměním. Součástí budovy, jejímž investorem je developerská společnost Trigema, jsou sochy výtvarníka Davida Černého, interiéry zdobí obrazy a grafiky malíře Petra Kryštůfka - to vše v pulzující pražské čtvrti Karlín. Těžko si představit lepší místo pro otevření nové galerie.

Další galerií Czech Photo rozšířilo svou činnost o podporu umělecké fotografie. Novým prvkem je vznik Czech Photo edition – prodejního souboru limitovaných edici fotografií českých autorů, který zároveň položí základy nové výstavní sbírky pod hlavičkou Czech Photo. Cílem je, aby galerie žila, aby do ní návštěvníci rádi chodili a byly v přímém spojení s uměním. Samozřejmostí jsou výstavy, ale velký důraz klademe na krátkodobé akce, debaty o umění a pravidelná setkávání nad fotografiemi v kombinaci s degustací dobrého vína Dog in Dock.

Galerie má plochu 63 m2, 82 běžných metrů pro vystavení fotografií, je vybavena nejmodernější technikou: velkoplošnou obrazovkou + obrazovkami Frame od firmy Samsung, profesionální nasvícení zajistila firma Create light, a zařízení pro tisk firma Canon.

Czech Photo Edition Spolu s otevřením Fragment Gallery Czech Photo rozšířilo své aktivity o nabídku prodeje fotografií. Fotografie je plnohodnotné umělecké dílo a my se snažíme zprostředkovat, aby snímky nejlepších českých fotografů zdobily interiéry domů a bytů. V Česku tvoří mnoho talentovaných autorů, se kterými se těšíme na spolupráci a jejichž díla budeme prezentovat v limitovaných edicích 5-10 kusů.

Každá fotografie je opatřena dvěma certifikáty. Za prvé certifikátem Czech Photo obsahujícím počet tisků, krátkým představením autora a příběhem snímku. A za druhé certifikátem a hologramem Hahnemühle, který dokládá kvalitu a stálost tisku. Podpis autora je samozřejmostí. Fotografie jsou adjustovány stylem odpovídající typu konkrétního díla a dle požadavků autora. Prodávané fotografie se stávají základem nové výstavní sbírky Czech Photo. Kompletní nabídku a přehled všech děl naleznete na:

www.czechphotoedition.org

Důležité dokumenty

Výroční zprávy
Účetní závěrky