Galerie

Galerie Czech Photo Centre

Czech Photo Centre slouží jako místo k vzdělávání a setkání pro fotografy všech úrovní a zaměření, včetně zájemců o fotografii a umění obecně. Klade si za cíl budovat a rozvíjet kulturní prostor mimo pražské centrum, kde se představuje to nejlepší z české a světové fotografie. Zároveň dává prostor mladým talentům a nabízí do svého programu začlení sociálně a zdravotně znevýhodněným skupinám a národnostním menšinám. Celoroční činnost obsahuje promyšlený výstavná plán a doprovodný program na každodenní bázi – přednášky, komentované prohlídky, workshopy, semestrální studium.

Czech Photo Centre je umělecká galerie se zaměřením na fotografii, která podporuje v tvůrčí činnosti a seberealizaci profesionály, aktivní fotografy, vyhledává mladé talenty a motivuje k fotografickému pohledu na svět různé cílové skupiny napříč generacemi. Centrum spolupracuje se světovými, evropskými a pražskými významnými autory a je výkladní skříní toho nejlepšího, co se ve fotografickém světě děje. V jejích prostorách vystupovali autoři věhlasné agentury VII, český dokumentarista Karel Cudlín, Jan Saudek, jihoafrický válečný fotograf Joao Silva nebo americká fotografka a popularizátorka přírody Ami Vitale. Czech Photo Centre funguje jako multižánrový prostor s fotografickým ateliérem, workshopovou a přednáškovou místností. Programovou náplní centra je celoroční výstavní činnost s doprovodnými aktivitami (besedy, přednášky, autorské prezentace, promítání filmů zaměřených na fotografii, komentované prohlídky, celoroční vzdělávání pro děti i dospělé). Na výstavní prostor navazuje rozsáhlý fotografický archiv, kancelářské zázemí společnosti Czech Photo, knihovna a restaurace.

Czech Photo Centre funguje jako multižánrový prostor s fotografickým ateliérem, workshopovou a přednáškovou místností. Programovou náplní centra je celoroční výstavní činnost s doprovodnými aktivitami (besedy, přednášky, autorské prezentace, promítání filmů zaměřených na fotografii, komentované prohlídky, celoroční vzdělávání pro děti i dospělé). Na výstavní prostor navazuje rozsáhlý fotografický archiv, kancelářské zázemí společnosti Czech Photo, knihovna a restaurace.

Součástí činnosti centra je spoluorganizace prestižní novinářské soutěže Czech Press Photo a Czech Nature Photo, v prostorách centra se pravidelně konají mezinárodní poroty či výstavy Grantu Prahy pražského primátora. Ke galerii návštěvníky přivádí nepřehlédnutelná 12metrová plastika Trifot z dílny výtvarníka Davida Černého, navržená fotografii a galerii „na míru.“ Celé okolí galerie je zamýšleno jako umělecký bulvár s letním kinem, plánovanou venkovní galerií a dalšími výstavními prostory, situovaný mimo pražské centrum a propojující dvě stanice metra.

Archiv

Největší přidanou hodnotou a srdcem celého centra je archiv fotografií, který je umístěn pod výstavní galerií. Moderní archivační systém v klimatizovaném prostoru se stálou teplotou a vlhkostí je místem, kde jsou v první vlně uloženy tištěné fotografie všech ročníků soutěže Czech Press Photo.