Příběhy fotografií: Támhle je mikrofon

26/12/2017

Kdo by si nepamatoval květnovou situaci z Pražského hradu, kdy za prezidentem republiky Milošem Zemanem zamířil bývalý premiér Bohuslav Sobotka s oznámením své demise. Situace vypadala všelijak, jen ne důstojně tak, aby odpovídala vážnosti situace. Tuto situaci zachytilo mnoho fotografů. Pouze jeden z nich, Robert Sedmík, který moment fotografoval pro redakci Týdne, zvítězil v letošním ročníku soutěže Czech Press Photo. Fotografie byla nakonec zařazena do kategorie Lidé, o kterých se mluví a Robert Sedmík nám k jejímu pořízení prozradil...

Robert Sedmík, Týden - Támhle je mikrofon

Fotografie vznikla na Pražském hradě. Autor tam původně ani nechtěl jít, protože měl fotografovat na Hradě něco úplně jiného. Mělo to být – podle původních předpokladů - jedno z dalších nudných focení podání ruky. Ale že z toho vznikne fraška, kterou fotograf za 20 let svého působení v oboru neviděl, to netušil. „Jediný problém při focení jsem měl, abych neměl snímek rozmazaný. Z důvodu smíchu, který mne celé focení provázel,“ přiznává Sedmík.

Robert Sedmík

Robert Sedmík vystudoval na Pražské fotografické škole, kterou ukončil roku 1995. Pak působil tři roky v deníku Svobodné slovo a následně pro Zemské noviny. Později pracoval v agentuře CPA a časopisu Gól. Roku 2002 nastoupil do vydavatelství Mediacop, kde v současnosti fotí například pro časopis Týden.

NULL