Příběhy fotografií: Michal Čížek - polibek Andreje Babiše

Příběhy fotografií

zobrazit na BLOGU

Robert Sedmík: Támhle je mikrofon
Támhle je mikrofon
David Těšínský: Pabo začíná být Natasha
Pabo se mění v Natashu
Jiří Hřebíček: Prchavé okamžiky
Prchavé okamžiky
31/10/2018

Představujeme další příběh fotografie z kategorie Aktualita. Jeho autorem je Michal Čížek z agentury AFP, který zachytil nestandartní situaci - "vášnivý polibek" Andreje Babiše a Marka Prchala. Více o zákulisí snímku popíše sám autor.

[/blog/webaktualita_462_michal-cizek_2036_andrej-babis_001.jpg]

„Před rokem proběhly poslední volby do poslanecké sněmovny. Volební průzkumy naznačovaly vítezství hnuti ANO českého miliardáře Andreje Babiše. Bylo tedy zcela zřejmé, který volební štáb budu těsně po oznámení výsledků voleb fotit. Po uzavření volebních místností všichni s očekáváním čekali, s jakým náskokem Andrej Babiš vyhraje.

Kolem 6-7 hodiny večer bylo víceméně jasno. Pozval ho na jeviště, a aniž by to Marek Prchal čekal, tak ho Andrej Babiš objal a políbil. Bylo zřejmé, že s tím nepočítal. Je spíš typ člověka, který se nerad objevuje na veřejnosti, o to to bylo pro něj větší překvapení. Tak vznikla tato fotka, kterou má v různých variantách více kolegů.

Porota ji vybrala z mé série o nástupu Andreje Babiše do křesla českého premiéra. Snímek, který vyjadřuje sílu public relations v dnešní politice. V době, kdy političtí lídři neprodávají voličům své vize, ale oslovují je především populistickými sliby v kampaních na sociálních sítích.“

[/blog/michalcizekafp.jpg]

Michal Čížek

Michal Čížek od roku 2005 – dosud pracuje pro Agence France Presse jako fotograf pro Českou republiku. Také působí jako Vedoucí́ fotooddělení́ Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. V letech 2010–2013 pracoval jako oficiální́ fotograf prezidenta Václava Klause. Je autorem publikací: Klíčové́ mediální́ domy po celém světě̌ (The New York Times, Guardian, BBC, Stern, NBC, Time Magazine, Washington Post a mnoho dalších), Matěj Černý, Marie Peřinová: 111 míst v Praze, které musíte vidět, Kosmas, 2016 (ilustrační fotografie), Františka Čižková: To jsem já, Františka, CNC, 2016 (ilustrační fotografie). Také je držitelem ocenění Czech Press Photo (celkem 17 ocenění, včetně̌ fotografie roku).

Více o fotografovi na jeho webových stránkách https://www.instagram.com/michal_cizek_photographer/.

NULL