Příběhy fotografií: Vladimír Novotný Kiva - Young Janáček

Příběhy fotografií

zobrazit na BLOGU

Robert Sedmík: Támhle je mikrofon
Támhle je mikrofon
David Těšínský: Pabo začíná být Natasha
Pabo se mění v Natashu
Jiří Hřebíček: Prchavé okamžiky
Prchavé okamžiky
26/09/2018

Kategorie Lifestyle je jediná ze soutěže Czech Press Photo, v niž je povolená retuš a další úpravy v grafických programech. Zároveň je nejmladší kategorií, v soutěži funguje teprve od roku 2016. Módní editorial Young Janáček fotografa Vladimíra Novotného zvítězil v kategorii Lifestyle/série. Pozadí vzniku souboru popisuje autor v článku.

„Fashion editorial vznikl pro magazín Esprit lidových novin. Série Young Janáček je inspirovaná prostředím Janáčkova divadla, které je ikonickou ukázkou architektury přelomu 50 a 60. let minulého století. Fotografování proběhlo v kontextu připravované rozsáhlé rekonstrukce divadla. Jedná se o fashion editorial, který prostřednictvím postavy mladého Janáčka provází diváka designovým interiérem. Jsem velmi rád, když se podaří do tématu jako je fashion editorial zakomponovat větší přesah. V souboru jsem zprostředkoval divákovi pohled na výjimečnou architekturu. Janáčkovo divadlo má mnoho vizuálních poloh a jedna z nich nepříliš známá je za denního světla. Nápad na fotografování v tomto prostoru jsem v sobě nosil něco přes rok. Čekal jsem na vhodnou příležitost a díky důvěře redakčního týmu Espritu se podařilo vše realizovat. Je potřeba zmínit, že fashion je týmová práce. Outfity vybral a sestavil Jano Kimák, produkci zajistil Martin Váša, supervizi Petr Puch, česala: Dominika Reslerová a líčila Soňa Šajdáková. Díky redakčnímu týmu se nám podařilo obsadit do role začínajícího modela Honzu Stiborka, který je v současnosti již etablovaným. V létě byl zařazen časopisem New Your Times mezi 8 top světových modelů sezóny 2017. Můžeme ho tak spatřit v současnosti na fashion shows značek jako Prada, Bottega Veneta nebo Gucci. Jsem proto velmi rád, že se vše podařilo dostat do této finální vizuální podoby. Tímto způsobem měl divák možnost objevit zajímavé místo prostřednictvím netradičního vizuálního postupu.“ V. N. Kiva

[/blog/lifestyle-serie_390_vladimir-novotny-kiva_1.jpg]

Vladimír Novotný Kiva

Vladimír Novotný Kiva se narodil v Brně v roce 1977. Vystudoval Institut tvůrčí fotografie v Opavě. Fotografii se věnuje od roku 2003. Od roku 2007 pravidelně vystavuje své soubory v galeriích po celé České republice. Účastnil se například výstavy - Vnitřní okruh v současné české fotografii v Městské knihovně. Už v roce 2011 se účastnil soutěže Czech Press Photo. Na začátku kariéry působil jako fotoeditor a fotograf časopisu Metropolis, věnoval se focení skateboardingu.

[/blog/VladimirKivaNovotny(1).jpg]

Více o autorovi na webových stránkách www.kiva.cz.

NULL