Příběhy fotografií:Tomáš Krist - Skokan do vody

Příběhy fotografií

zobrazit na BLOGU

Robert Sedmík: Támhle je mikrofon
Támhle je mikrofon
David Těšínský: Pabo začíná být Natasha
Pabo se mění v Natashu
Jiří Hřebíček: Prchavé okamžiky
Prchavé okamžiky
20/09/2018

Představujeme dalšího vítěze loňského ročníku Czech Press Photo v kategorii Sport Tomáše Krista. Na následujících řádcích popisuje, jak vznikla vítězná fotografie na akci Highjump v Hříměždicích.

„Snímek dopadajícího skokana na vodní hladinu vznikla během exhibičního představení v rámci osmnáctého ročníku Desperados Highjump v Hříměždicích. Švýcar Jan Wermelinger skákal z dvanáctimetrové výšky. Jak sám po skoku řekl, je to hraniční výška pro takové „ crazy“ dopady. Prý to ani tolik nebolí. Fotil jsem objektivem 70-200mm z platformy, přímo nad tou, ze které Jan skákal. Díky tomu je fotka kompozičně čistá – pouze skokan a temná voda lomu. Není úplně snadné „trefit“ ten pravý okamžik v rychlosti, kterou se tělo blíží hladině a následně jí proráží. Jde o zlomek vteřiny. Že se mi podařilo zachytit působivý okamžik dopadu, mi tedy udělalo velkou radost, stejně jako samotnému protagonistovi. Skoky do vody jsou krásný sport pro odvážné a pohybově nadané sportovce. Tuto disciplínu mám obzvlášť rád, protože i jedna z mých dcer závodně skáče do vody. A to velmi úspěšně.“ T. Krist

[/blog/sport_296_tomas-krist_872_skokan-do-vody_001.jpg]

Tomáš Krist

Narodil se v roce 1973 a žije v Praze. Fotografuje od dětství. V letech 1994–1995 působil jako externí fotograf ČTK, v letech 1996 – 1999 pracoval jako fotoreportér v Zemských novinách. Poté od roku 1999 do 2012 v Lidových novinách. V současné době pracuje jako fotograf mediální skupiny MAFRA. Hlavním zaměřením je portrétní, módní, koncertní a gastronomická fotografie pro magazíny mediálního domu. Autor je držitel několika ocenění Czech Press Photo: 1999 3.místo v kategorii Věda a technika – série Odstranění tumoru mozku a v roce 2009 získal 3. místo v kategorii Lidé, o kterých se mluví a Cena Canon – Obamovi v Praze.

[/blog/tomaskristportret.jpg]

Více o autorovi na webových stránkách idnes.cz.

NULL