Komentovaná prohlídka: Kus Arménské duše

19. června 2018 (17:00)

Kus Arménské duše

zobrazit v kalendáři

Datum trvání:
13. června – 12. srpna 2018

Otevírací doba:
pondělí: ZAVŘENO
úterý - pátek: 11 – 18
sobota - neděle: 10 – 18

Vstupné:
80 Kč / 40 Kč, zahrnuje také vstup na hlavní výstavu v Malé síni CPC

Koupit online

Místo
Velká síň CPC
Seydlerova 2835/4
Praha 5 (Nové Butovice)
Zobrazit na mapě

Výstavou Kus Arménské Duše provede návštěvníky komentované prohlídky autor Josef Bosák, jenž fotografoval obyvatele hornatého území uprostřed Azerbajdžánu, poznamenané pohnutou historií a utrpením lidí způsobeným rozhodováním politiků a nesmiřitelnými konflikty mezi křesťany a muslimy.

Základní informace

Název: Komentovaná prohlídka Kus Arménské duše
Typ: Komentovaná prohlídka - autor Josef Bosák
Místo: Velká síň Czech Photo Centre, Seydlerova 2835/4, 158 00 Praha 5 (100 m od stanice metra Nové Butovice) | MAPA
Datum a čas prohlídky: 19. června 2018 17:00
Vstupné: 80 Kč, registrace nutná prostřednictvím kontaktního formuláře (do zprávy uveďte o jaký typ akce máte zájem).

Josef Bosák fotografoval tváře starých lidí, kteří zažili hrůzy genocidy a občanských válek, mladých dívek a chlapců, malých dětí i nemocných lidí. Fotografoval je doma, při práci, zábavě, ale i v místní polorozpadlé a hodně zanedbané nemocnici.

Autor prezentuje, v jakém duchu se ponese jeho výstava Kus Arménské duše: „Zaujala mě atmosféra jejich kostelů, kam pravidelně pokorně chodí za svou vírou, i hřbitovy, kde ukládají své mrtvé. Mým cílem nebylo pouze reportážní zachycení okamžiku, ale pokus o vlastní zobrazení a zvěčnění toho, co jsem viděl svýma očima a cítil na vlastní kůži při setkání s obyvateli této země. Viděl jsem utrpení celého těžkého života, vyryté do tváří starých lidí, cítil jsem bolest s nemocnými uprostřed oprýskaných nemocničních zdí, ale slyšel jsem i smích z úst dětí a viděl radost v očích mladých dívek a chlapců, s kterými jsem se potkal."

Dodává také svou osobní nabídku: „v žádné z těch tváří jsem však nenalezl beznaděj a rezignaci a já si z návštěvy této země přivezl úctu k těmto lidem a obdiv k jejich silné vůli k životu, lásce ke svým rodičům a dětem, hodnotě přátelství a víře v lepší a novou budoucnost. A tento svůj pohled nabízím i vám, kteří se u mých fotografií zastavíte."

NULL