On-line fotografická konzultace s Jaroslavem Horou

21. 2. 2021 14.00 - 17.00

Co se u nás děje

zobrazit kalendář akcí

Otevírací doba:
pondělí: ZAVŘENO
úterý - pátek: 11 – 18
sobota - neděle: 10 – 18

Vstupné:
80 Kč / 40 Kč (snížené vstupné)

Adresa:
Seydlerova 2835/4
Praha 5 (Nové Butovice)
Zobrazit na mapě

Po všech našich kurzech ať už focení mobilem nebo digitálním fotoaparátem. Nepropásněte možnost zkonzultovat svoje fotografie s Jaroslavem Horou. Poradí vám jak pokračovat dál i jaké postprodukční programy na úpravu fotografií dále používat. Zase budete o něco moudřejší a vaše fotografie budou zas o kousek lepší a budete moci své přístroje využívat na 100 %!

Co se naučíte:
  • jestli máte správnou kompozici a další fotografická pravidla
  • jestli používáte správně trojčlenku CLONA/ČAS/ISO a samozřejmě kompoziční pravidla

Kde kurz probíhá : doma on-line

  • Jak probíhá fotokurz:
  • Poté, co si stáhnete aplikaci pro online výuku, se spojíme. Uvidíme i uslyšíme se a to všichni účastníci navzájem.
  • Nejprve projdeme vaše zaslané fotografie
  • Postupně probereme většinu důležitých tlačítek a funkcí
  • Průběžně budeme konzultovat i vaše dotazy na chatu

Co budete potřebovat:

Podmínkou je zaslání 5-10 fotografií ke konzultaci.
PC nebo notebook s mikrofonem a kamerou, připojení k internetu.
Můžete si připravit i fotografie z minulosti, které se vám povedly nebo z nějakého důvodu nepovedly a nevíte proč.

Základní informace

Lektor: Jaroslav Hora (Úvodní foto)
Místo: on-line
Čas: sobota 21. 2. 2021 od 14:00 do 17:00
VSTUP ZDARMA
Povinná registrace: kontaktní formulář

nebo nám napište na cp@czechphoto.org nebo zavolejte na číslo 608 875 556

Lektor: Jaroslav Hora

"Mým prvním fotoaparátem byl fotoaparát FED vydaný u příležitosti LOH v Moskvě v roce 1980 . Pamatuji si, že mezi první mé fotografie patřil portrét slepice u babičky na dvorku ;) Pak již následovaly fotografie hlavně ze závodů silničních motorek, které jsem fotografoval kupříkladu na okruhu v Dymokurech na Nymbursku a další a další fotografie. Na dlouhá léta jsem propadl kouzlu obchodu. Postupně jsem se dostal až na pozici regionálního ředitele jedné zahraniční firmy. Pak se ale stalo něco, co změnilo poprvé můj život. Chtěl jsem se začít živit svým koníčkem a opustil jsem svět flipchartů, tabulek, prezentací,...a začal jsem zase fotit. Profesionálně se fotografii věnuji cca od roku 2003. Začínal jsem jako fotograf krajiny a města, posléze přibyla fotografie reportážní a komerční fotografování firem a pro firmy. Komerčně jsem fotil hlavně interiéry a exteriéry a to klasicky, ale i pomocí virtuálních prohlídek. 360° fotografie, virtuální prohlídky, mě živily mnoho let a občas ještě něco nafotím či zobchoduji ;) V roce 2006 jsem spoluzakládal firmu Panoramas s.r.o. a v roce 2008 i firmu Horus EYE s.r.o. Na jaře 2009 mě celý život změnila vážná nemoc a na čas jsem musel vše opustit. Ale nic netrvá věčně a tak jsem v roce 2011 převzal firmu Horus EYE a s tou jsem tu dodnes. Od roku 2013 se věnuji i pořádání fotografických kurzů, fotovýletů, fotoexpedic a workshopů. Firma Horus EYE s.r.o. dělá zejména produkty spojené s propagací v cestovním ruchu, ony zmíněné virtuální prohlídky, veškeré fotografické práce, jakými jsou kupříkladu fotografování produktů, firem, zaměstnanců. Čím dál více se věnuji zase svému koníčku, kterým je cestování a lektorování. Důvod je prostý, nemoc vám změní priority a také jsem se rozhodl, že je na čase, v mém věku, předat něco z mých zkušeností i jiným."

Více o komunitním cetru: kontaktní formulář

/CPC/mongolsko2.jpg

Projektu komunitního centra (Registrační číslo projektu: CZ.07.3.63/0.0/0.0/17_051/0000678) Czech Photo o. p. s. je spolufinancován Evropskou unií.

Vzhledem k omezenému počtu je kurz určen především nováčkům a účastníkům z cílových skupin komunitního centra, kterými jsou senioři, etnické menšiny nebo lidé se zdravotním postižením. Budeme rádi když se zapojíte :)

string(1) "1"