On-line kurz: Mysli jako fotograf s Olegem Homolou - Přední a zadní plán

25. 2. 2021 18.00 - 20.00

Co se u nás děje

zobrazit kalendář akcí

Otevírací doba:
pondělí: ZAVŘENO
úterý - pátek: 11 – 18
sobota - neděle: 10 – 18

Vstupné:
80 Kč / 40 Kč (snížené vstupné)

Adresa:
Seydlerova 2835/4
Praha 5 (Nové Butovice)
Zobrazit na mapě

Další lekce kurzu Mysli jako fotograf s Olegem Homolou se bude konat ve čtvrtek 25.2. 2021 od 18:00. Oleg zhodnotí vaše snímky, které podle svého uvážení pošlete. Foceno libovolným přístrojem a objektivem.

Dalším cvičením kompozice je přední a zadní plán, popředí a pozadí. Jedná se tedy o prostor směrem od objektivu. Pro jednoduchost se snažíme nevčleňovat do záběru příliš mnoho plánů (přední, střední, zadní a zadnější ???? ). Na obrázku 1 vidíme klasiku a to sice dopravní značku, která vždy předvídá něco co je za ní v případě nádraží je zadní plán trochu členitější, v případě náměstí s kostelem se jedná o jednoduchou učebnicovou ukázku předního a zadního plánu. Další ukázkou je v terénu náměstí v Jystebnici, kdy v popředí je kašna a v pozadí jsou domy na náměstí (členitá kompozice), dále pak strom (přední plán) a Ježíš (zadní plán) u Sedlce Prčice (jednoduchá kompozice). Snažte se spíš kompozice. Poslední ukázkou je kůň a žena, kdy kůň je přední plán a žena zadní plán, zde se záběry liší zaostřením. Jednou je na koně (žena je rozmazaná) a jednou na ženu (kůň je rozmazaný). Místo zaostření (přední zadní plán) je velmi důležité, většinou ostříme na přední plán. V závislosti na použité cloně lze regulovat vzájemnou ostrost předního a zadního plánu, to zas v další lekci.

Úkol:

Vaším úkolem je pořídit sérii fotografií, kde je vždy jasně definovaný přední a zadní plán. Maximální počet fotografií je 8.

Ukázky

01)

02)

03)

Prosíme o zaslání maximálně 8 fotografií.

Online kurz s Olegem Homolou prostřednictvím webové platformy Google meet.

Těšíme se na další setkání s vámi!

Na on-line přednášku se můžete přihlásit: kontaktní formulář

nebo nám napište na cp@czechphoto.org nebo zavolejte na číslo 608 875 556. Po přihlášení vám potvrdíme účast a před začátkem besedy vám pošleme odkaz, na kterém se bude akce konat.

Základní informace

Lektor: Oleg Homola
Místo: on-line
Čas: čtvrtek 25. 2. 2021 od 18:00 do 20:00
VSTUP ZDARMA
Oleg Homola

Oleg Homola je fotograf, filmař a multimediální tvůrce (grafika, hudba, slovo). V oblasti fotografie se věnoval a věnuje prakticky všem žánrúm,často s humornou nadsázkou. Získal řadu mezinárodních i domácích cen a uznáni. Podílí se na chodu soutěže Czech Press Photo a to už od jejího vzniku. Publikoval stovky fotoškol (časopisy Fotografie Magazín, FotoVideo), vyučoval fotografii na katedře publicistiky FSV Univerzity Karlovy.

Více o komunitním cetru: kontaktní formulář

/CPC/mongolsko2.jpg

Projektu komunitního centra (Registrační číslo projektu: CZ.07.3.63/0.0/0.0/17_051/0000678) Czech Photo o. p. s. je spolufinancován Evropskou unií.

Budeme rádi když se zapojíte :)

string(1) "1"