Online kurz: Co dál s fotografiemi

19. 12. 2020 13.00 - 18.00

Co se u nás děje

zobrazit kalendář akcí

Otevírací doba:
pondělí: ZAVŘENO
úterý - pátek: 11 – 18
sobota - neděle: 10 – 18

Vstupné:
80 Kč / 40 Kč (snížené vstupné)

Adresa:
Seydlerova 2835/4
Praha 5 (Nové Butovice)
Zobrazit na mapě

V kurzu se naučíte základy správy a úpravy fotografií v Adobe Lightroom Classic, budete mít možnost konzultovat své fotografie, a lektor Jaroslav Hora zodpoví vaše fotodotazy!

Jak probíhá fotokurz:

Spojíme se Google Meet. Přístup vám bude zaslán před kurzem. Uvidíme i uslyšíme se a to všichni účastníci navzájem.
Nejprve zjistím, jakou úroveň znalostí máte a jaké jsou vaše požadavky.
Postupně probereme:
stažení fotografií po příchodu z focení
import fotografií s přidáním klíčových slov
základní i pokročilejší úpravy a retuše
export fotografií - plné rozlišení, pro www a FB, pro tisk apod.
Druhá část kurzu je věnována zpětné vazbě na vaše fotografie. Proto bude třeba si připravit cca 10 fotografií, které budete chtít konzultovat a dopředu před kurzem je zaslat na email hora@horuseye.cz
Třetí část obsahuje prostor pro vaše dotazy ať již k úpravám fotografií, tak i k vybavení či jiným technickým dotazům ohledně focení.

Co potřebujete mít?

PC nebo notebook, mikrofon, kameru a připojení k internetu. U kurzu Lightroom nejde na některých tabletech používat verzi Adobe Lightroom Classic.
Připravte si fotografie, které budete konzultovat a upravovat.
Nainstalujte si, pokud chcete, na kurz Lightroomu verzi Classic (LrC).
Na stránkách Adobe.com si můžete stáhnout zkušební verzi Adobe LR Classic ideálně balíček pro fotografy, který obsahuje i LrC. Je tam zkušební verze na 7 dní zdarma.
Pozor je tam i druhá verze Lightroomu s označením Lr. Tu nebudeme používat.
Samozřejmě není podmínkou mít tento program nainstalovaný pro účast na kurzu.
Budeme se zabírat i úpravami všeobecně.

Základní informace

Lektor: Jaroslav Hora (Úvodní foto)
Místo: on-line
Čas: sobota 19. 12. 2020 od 13:00 do 18:00
VSTUP ZDARMA
Povinná registrace: kontaktní formulář

nebo nám napište na cp@czechphoto.org nebo zavolejte na číslo 608 875 556

Lektor: Jaroslav Hora

"Mým prvním fotoaparátem byl fotoaparát FED vydaný u příležitosti LOH v Moskvě v roce 1980 . Pamatuji si, že mezi první mé fotografie patřil portrét slepice u babičky na dvorku ;) Pak již následovaly fotografie hlavně ze závodů silničních motorek, které jsem fotografoval kupříkladu na okruhu v Dymokurech na Nymbursku a další a další fotografie. Na dlouhá léta jsem propadl kouzlu obchodu. Postupně jsem se dostal až na pozici regionálního ředitele jedné zahraniční firmy. Pak se ale stalo něco, co změnilo poprvé můj život. Chtěl jsem se začít živit svým koníčkem a opustil jsem svět flipchartů, tabulek, prezentací,...a začal jsem zase fotit. Profesionálně se fotografii věnuji cca od roku 2003. Začínal jsem jako fotograf krajiny a města, posléze přibyla fotografie reportážní a komerční fotografování firem a pro firmy. Komerčně jsem fotil hlavně interiéry a exteriéry a to klasicky, ale i pomocí virtuálních prohlídek. 360° fotografie, virtuální prohlídky, mě živily mnoho let a občas ještě něco nafotím či zobchoduji ;) V roce 2006 jsem spoluzakládal firmu Panoramas s.r.o. a v roce 2008 i firmu Horus EYE s.r.o. Na jaře 2009 mě celý život změnila vážná nemoc a na čas jsem musel vše opustit. Ale nic netrvá věčně a tak jsem v roce 2011 převzal firmu Horus EYE a s tou jsem tu dodnes. Od roku 2013 se věnuji i pořádání fotografických kurzů, fotovýletů, fotoexpedic a workshopů. Firma Horus EYE s.r.o. dělá zejména produkty spojené s propagací v cestovním ruchu, ony zmíněné virtuální prohlídky, veškeré fotografické práce, jakými jsou kupříkladu fotografování produktů, firem, zaměstnanců. Čím dál více se věnuji zase svému koníčku, kterým je cestování a lektorování. Důvod je prostý, nemoc vám změní priority a také jsem se rozhodl, že je na čase, v mém věku, předat něco z mých zkušeností i jiným."

Více o komunitním cetru: kontaktní formulář

Projektu komunitního centra (Registrační číslo projektu: CZ.07.3.63/0.0/0.0/17_051/0000678) Czech Photo o. p. s. je spolufinancován Evropskou unií.

Vzhledem k omezenému počtu je kurz určen především nováčkům a účastníkům z cílových skupin komunitního centra, kterými jsou senioři, etnické menšiny nebo lidé se zdravotním postižením. Budeme rádi když se zapojíte :)

string(1) "1"