MŮJ ŽIVOT V KARANTÉNĚ - výstava fotosoutěže

2. 7. - 19. 8. 2020

Pod hlavičkou Komunitního centra při společnosti Czech Photo jsme vyhlásili již druhý ročník fotografické soutěže pro fotografy z Prahy a účastníky komunitního centra. Vzhledem k nouzovému stavu, který byl v České republice vyhlášen ve spojitosti s rozšířením koronaviru, jsme se rozhodli letošní ročník přizpůsobit aktuální situaci s tématem Můj život v karanténě. V období 28. 3. - 31. 5. 2020 se do soutěže přihlásilo 51 soutěžících, kteří dokumentovali, jak se měnila společnost a život v karanténě.

Porota Czech Photo ocenila soutěžící ve třech kategoriích: Portrét, Město a Doba koronavirová kreativní. Vítězné fotografie vystihují nálady i podoby našich životů v posledních měsících. Slavnostní předání cen a výstava vítězů a vybraných autorů bude zahájena 2. července ve venkovní galerii Czech Photo Centre.

I přes nepříznivé podmínky nouzového stavu je na fotografiích vidět, že lidé nepřestali žít, radovat se a tvořit. Omezení naopak často ještě podpořila jejich kreativitu. Vítězná fotografie v kategorii Portrét Jana Kočího s citem ukazuje, jak roušky neodradily lidi od jejich každodenní rutiny a vynalézavosti. Fotografie architektury města od Olivera Beneše i dalších oceněných zachycují veřejný prostor v Praze s akcentem všudypřítomných roušek. Snímky z kreativní kategorie zase s nadhledem i emocí přibližují divákovi pocity, které ve fotografech doba společenské separace vyvolala.

Vystavující: Alexandros Charalambidis, Eliška Jonášová, František Kocmich, Helena Bednářová, Inna Bystráková, Irina Jurčíková, Jan Kočí, Jaromír Kyzour, Jiří Růžička, Josef Zedník, Karel Zankl, Kateřina Mahďáková, Kristýna Petraturová, Ladislav Rombald, Martin Andrle, Martin Braun, Martin Salajka, Martin Skalický, Matěj Weber, Miroslav Hoza, Natallia Kuzniatsova, Nikita Šťastná, Oliver Beneš, Richard Grégr, Tomáš Kříž, Tomáš Moravec, Tomáš Řechtáček, Veronika Pudilová, Vladimír Braun, Vladimír Oliva, Veronika Žabková

Základní informace
Výstava Můj život v karanténě
Místo: venkovní prostor před galerií Czech Photo Centre (Seydlerova 2835/4, Praha 5 - Stodůlky, 100m od stanice metra Nové Butovice)
Termín výstavy: 2. 7. - 19. 8. 2020
Termín vernisáže výstavy: 2. 7. 2020 od 18:00
Vstupné: ZDARMA

Budeme se těšit!

Vítězové letošního ročníku fotosoutěže Můj život v karanténě:

Portrét

1. místo: Jan Kočí – Když musíš… Svědectví doby rouškové
2. místo: Alexandros Charalambidis – Druhá směna
3. místo: Martin Salajka – Krmení holubů
Čestné uznání: Ladislav Rombald – Zrcadlo, zrcadlo…

Město

1. místo: Oliver Beneš – Doba roušková
2. místo: Martin Braun – Kdepak dámy, podle poslední módy se ty roušky teď v Praze nosí úplně jinak
3. místo: Josef Zedník – Kampa koronavirová
Čestné uznání:Jaromír Kyzour – Nekamenujte proroky

Doba koronavirová kreativní

1. místo: Martin Andrle – Druhý týden v karanténě: U nás všechno v pohodě
2. místo: Veronika žabková – Pláč
3. místo: Matěj Weber – Emoce života v karanténě

Pokud se chcete zapojit do Komunitního centra a všech jeho aktivit, napiště nám na cp@czechphoto.org nebo se přihlašte přes kontaktní formulář.

Také můžete sledovat novinky na webu komunitního centra.

Provoz kulturně komunitního centra Czech Photo je spolufinancován Evropskou unií. Registrační číslo projektu: CZ.07.3.63/0.0/0.0/17_051/0000678 .

string(1) "1"