Matěj Skalický: Rozmazat

Matěj Skalický: Rozmazat

zobrazit v kalendáři

Datum trvání:
10. srpna – 16. září 2018

Otevírací doba:
pondělí - neděle
24 hodin/denně

Vstupné:
Zdarma

Místo
Venkovní galerie CPC
Seydlerova 2835/4
Praha 5 (Nové Butovice)
Zobrazit na mapě

10/08/2018

V podvečer zatím oficiálně nejteplejšího dne roku - byla vernisáží zahájena v open air galerii před Czech Photo Centre výstava Matěje Skalického Rozmazat. Jedná se o druhou výstavu z cyklu výstav prací studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a zároveň první samostatnou výstavu ve venkovní galerii.

Venkovní vitríny s množstvím malých pravidelně poskládaných fotografií monitorujících běžný prostor okolo nás charakterizují tvorbu mladého talentovaného fotografa Matěje Skalického, který je letošním absolventem magisterského studia na Ateliéru Reklamní fotografie, Fakulty multimediálních komunikací, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Autora přestavil jeho pedagog Jaroslav Prokop, hovořil o jeho školních pracích a popřál mu mnoho úspěchů v samostatné fotografické kariéře.

Projekt Rozmazat je autorský fotoblog věnovaný městskému veřejnému prostoru a životu v něm: autor se stal pozorovatelem zaznamenávajícím situace, výjevy, proměny ulic, kterými denně prochází a míst, na kterých se zdržuje. Na více než polovině vystavených fotografií je zachyceno prostředí města Zlína, ve kterém autor do letošního roku studoval a který, stejně jako většina jiných českých měst a obcí, nabízí skvělou podívanou plnou kontrastů, divnosti a překvapení z každodenních více či méně banálních situací, jejichž kontext si můžeme jen domýšlet.

Jsme rádi, že se na scéně Czech Photo Centre představuje stále více mladých autorů. Dát jim výstavou impuls do další práce, je záměrem CPC od jeho založení.

Možná se ptáte, proč Martin při úvodním slovu drží v ruce pivo? Venku bylo 38 stupňů!!!! Díky všem hrdinům – milovníkům fotografie, kteří na vernisáž v tom horku dorazili.

string(1) "1"