Porotce CPP vystavuje

Markéta Navrátilová vystavuje v Jindřichově Hradci

17/07/2018

Markéta Navrátilová jako jediná žena v minulých letech dokumentovala slavný cyklistický závod Tour de France z doprovodného motocyklu. Fotografka představuje soubor více jak třiceti fotografií v jindřichohradeckém muzeu fotografie.

Poprvé fotila nejpopulárnější cyklistický závod v roce 1992 a vydržela ho dokumentovat dvacet pět let. Vynechala pouze jednou a po dvou dekádách se rozhodla uspořádat výstavu a vybrat to nejlepší ze své tvorby. Za svou kariéru zažila například vzestup a pád Lance Armstronga, který dokázal k cyklistice přitáhnout širokou veřejnost.

Výstava zprostředkovává dění nejslavnějšího světového cyklistického závodu Tour de France i záběry z jiných cyklistických soutěží z období let 1999–2017. Autorka unikátních snímků je v prozatímní historii Tour de France jedinou Češkou a jedinou ženou, která tento prestižní závod dokumentovala. Snímky doplňují ukázkové trojrozměrné předměty zapůjčené autorkou a rozhovor s ní – film DVTV, promítaný s laskavým svolením pana Martina Veselovského, kterému tímto patří naše poděkování.

Výstava potrvá do 19. srpna 2018.
Více informací najdete na webu: www.mfmom.cz

string(1) "1"