Nová výstava k zapůjčení: Czech Nature Photo 2017

10/04/2018

S právě probíhající výstavou v galerii Czech Photo Centre bychom rádi upozornili na fakt, že v rámci partnerského projektu Czech Photo Archive je možné si do vašeho místa zapůjčit také výstavu loňského ročníku Czech Nature Photo 2017.

Výstava Czech Nature Photo 2017 obsahuje nejkrásnější fotky z pilotního projektu této soutěže. Nejlepší snímky živé přírody domácích autorů vybrala odborná porota ze 3 140 přihlášených fotografií od 467 autorů fotografií přírody.

Ve výstavním výběru jsou všechny nominované fotografie a některé další práce, které nejvíc zaujaly porotu a kurátory výstavy. Samozřejmě nechybí vítězný snímek Stanislava Macíka, který představuje skupinky kaloňů druhu Rousettus aegyptiacus, kteří se právě probouzejí.

„Vše se událo při fotografování domorodců v jedné malé vesnici poblíž senegalského města Koalak. Kaloňové v hojném poštu obléhali jediný baobab uprostřed malého náměstí, kde nešli díky své početnosti přehlédnout. Byli jsme pro ně doslova předčasný budíček, protože při hledání co nejlepšího pozorovacího místa jsme u místních domorodců a nepřeberného houfu dětí vzbudili obávanou zvědavost. Pořídit dobrou fotografii byl doslova nadlidský výkon, neboť neustále jsem měl na sobě a hlavně na fotoaparátu desítky všetečných dětských ručiček,“ komentuje pořízení snímku Stanislav Macík.

Zapůjčení výstavy je jednoduché, stačí zavolat, napsat nebo nás rovnou navštívit. Podmínky se domlouvají pro každou vypůjčenou kolekci zvlášť. Cena manipulačního poplatku se odvíjí od velikosti souboru, zda je soubor již zkompletován nebo zda ho musí nově sestavit kurátor, záleží také na délce výpůjčky, na tom, zda se půjčují i rámy. Jsme připraveni vyjít Vám vstříc v případě dalších požadavků.

Ukázky fotografií
string(1) "1"