Lucia Sekerková - Vrăjitoare / Čarodějnice

Vrăjitoare / Čarodějnice - Ženy predávajúce nádej

zobrazit v kalendáři

Datum trvání:
8. února – 25. února 2018

Otevírací doba:
pondělí: ZAVŘENO
úterý - pátek: 11 – 18
sobota - neděle: 10 – 18

Vstupné:
80 Kč / 40 Kč, v této ceně je zahrnuto také vstupné na hlavní výstavu Na vlnách fotografie.

Místo
Malá síň CPC
Seydlerova 2835/4
Praha 5 (Nové Butovice)
Zobrazit na mapě

9/02/2018

Smyslem Czech Photo Centre je setkávání profesionálních fotografů, milovníků fotografie a v neposlední řadě představování nových talentů v oboru fotografie. Chceme umožnit uspořádání výstavy studentům v prestižní galerii a doufáme, že se k nám budou vracet až dosáhnou věhlasu. Proto jsme s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně zahájili cyklus studentských výstav. Jako první se představuje Lucie Sekerková s výstavou Vrăjitoare / čarodějnice - Ženy predávajúce nádej.

Čarodějnice - věštkyně, bohyně, léčitelky... s takovým označením se identifikuje mnoho romských Olašských žen žijících v Rumunsku. Věštění mělo u romských kočovných skupin procházejících evropským prostorem v minulosti velkou tradici. A právě mezi nimi Lucie pořídila soubor fotografií, který na výstavě prezentuje. V těchto dnech vychází i kniha, ke které napsala text její kamarádka, etnoložka Ivana Šusterová.

Pokud vás zajímají příběhy novodobých rumunských čarodějnic, přijďte se podívat do Czech Photo Centre 22. 2. v 18.00, kdy obě autorky novou knihu pokřtí a o tomto zajímavém tématu budou hovořit.

NULL