Vítězové CPP 2016 a další fotografové se od ledna představí v CPC

9/01/2017
V prostorech nového multižánrového Czech Photo Centre, které seznamuje s díly předních i světových fotografů, proběhne v sobotu 14. ledna setkání vybraných vítězů a porotců soutěže Czech Press Photo s veřejností. Od pondělí 16. ledna zde pak odstartuje výstava toho nejlepšího z prací pedagogů školy Michael a Vysoké školy kreativní komunikace – například dosud nepublikovaných snímků Antonína Kratochvíla či fotografií Karla Cudlína nebo Tomáše Třeštíka.

Sobotní odpoledne v Czech Photo Centre zahájí ve 13.00 setkání s Martinem Veselým (Mafra a.s.), vítězem kategorie Příroda a věda se sérií Ambulance v ZOO. O hodinu později se představí celkový vítěz aktuálního ročníku Czech Press Photo Michal Šula (Mafra a.s.), který ve svém snímku zachytil potyčku příznivců čínského prezidenta a zastánců lidských práv během jeho loňské návštěvy v Česku. V soutěži Czech Press Photo již Šula jinak získal v roce 2007 1. cenu a v roce 2006 2. cenu v kategorii.

V 15.30 se o své zážitky z pořizování fotografií a jednotlivých cest podělí vítěz kategorie Problémy dnešní doby, jímž je volný fotograf Stanislav Krupař. V soutěži obstál díky sérií snímků Boj o Syrtu, kde ukázal střety s příslušníky tzv. Islámského státu. Následovat bude novinářka a volná kameramanka Markéta Kutilová, která je společně s Lenkou Klicperovou spoluautorkou video dokumentu Válka na Eufratu nominovaného v kategorii Feature.

Od 18.00 do 19.00 pak program v Czech Photo Centre vyvrcholí přednáškou porotce soutěže Czech Press Photo Doc. Filipa Lába Ph.D který se zaměří na aktuální stav v oblasti fotožurnalistiky ve střední Evropě. Přednášku připravil společně se Sandrou Štefánikovou. Vstupné na celý blok prezentací a přednášek bude 120,- Kč. Vstup na jednotlivé přednášky bude činit 50,- Kč. Děti, studenti a senioři mají 50% slevu z ceny vstupného.

Hned od úterý, tedy od 17. ledna, začne v Czech Photo Centre výstava 12 fotografů, kteří jsou současně i pedagogy školy Michael a Vysoké školy kreativní komunikace. Vedle Antonína Kratochvíla, Karla Cudlína nebo Tomáše Třeštíka se bude jednat o Zdeňka Lhotáka, Tomáše Hercoga, Ondřeje Štěpánka, Lukáše Dvořáka, Jaroslava Fišera, Vladimíra Kozlíka, Dorotheu Bylica a Michala Śtěpánka. Antonín Kratochvíl na výstavě představí své dosud neznámé snímky, jako je například ten, na kterém je zachycen herec Willem Dafoe. Karel Cudlín se zase zaměřil na cyklus o izraelských vojácích. Vstupné na výstavu bude 50 Kč a snížené vstupné pak 25 korun.

O den dříve, v pondělí 16. ledna v 18.00, proběhne v Czech Photo Centre vernisáž uvedené výstavy. S tím bude spojen i křest kalendáře, kde budou vystavované snímky představeny. Kalendář pokřtí Eliška Kaplický Fuchsová. Záštitu nad křestem převzal ministr kultury ČR Daniel Herman. Pondělním večerem bude hosty provázet moderátor Václav Žmolík.

Tisková zpráva ke stažení ve formátu .docx
Tisková zpráva společně s fotografiemi ke stažení ve formátu .zip

NULL