Den s Czech Press Photo

1. prosince (14:00 - 18:00)

Od dvou hodinu se v galerii Czech Photo Centre na Nových Butovicích budou konat autorské prezentace. V sobotním odpoledni se na vás bude těšit Martin Trabalík – vítěz kategorie Problémy dnešní doby. Poté bude prezentovat svoji tvorbu Michal Čížek z agentury AFP – vítěz kategorie Aktualita. A odpoledne zakončí člen poroty Filip Láb s prezentací porovnávající vítězné snímků napříč novinářskými soutěžemi.

Program:

14:00 Martin Trabalík - je český fotograf a kameraman. Ve své práci se zabývá sociálními a humanitárními tématy. K fotografii se dostal v roce 2016 během uprchlické krize, kam se původně vydal jako dobrovolník. V Řecku a na Balkáně strávil půl roku, dokumentujíc po několik měsíců dění v uprchlickém táboře Idomeni. Od té doby pracoval na dalších projektech např. v Náhorním Karabachu, Doněcku, a minulý rok v Bangladéši. Martin většinou spolupracuje se španělskou reportérkou Ariadnou Garciou Chas, se kterou tvoří dokumentární duo Drowned in Venice.

15:30 Michal Čížek - Michal Čížek od roku 2005 – dosud pracuje pro Agence France Presse jako fotograf pro Českou republiku. Také působí jako Vedoucí́ fotooddělení́ Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. V letech 2010–2013 pracoval jako oficiální́ fotograf prezidenta Václava Klause. Také je držitelem ocenění Czech Press Photo (celkem 17 ocenění, včetně̌ fotografie roku).

17:00 Filip Láb - vystudoval Filmovou a televizní fakultu Akademie múzických umění, katedru fotografie, kde v roce 2011 získal titul Doc. Filip Láb v období 2001 – 2005 externě spolupracoval s UK FSV, následně od roku 2010 působí jako proděkan pro public relations a zástupce ředitele Institutu Komunikačních studií a žurnalistiky na FSV UK. Dále je od roku 2012 předseda oborové rady Mediální studia, garant doktorského studia v oboru Mediální studia a vedoucí Centra doktorských studií MS a od roku 2013 člen správní rady Českého centra pro investigativní žurnalistiku. Ve výuce se věnuje vizuální komunikaci se zaměřením na fotografii, fotožurnalismus, teorii a praxi klasické a digitální fotografie. Zabývá se problematikou přechodu média fotografie od analogové k digitální podobě a jejímu fungování v rámci nových médií.

*změna programu vyhrazena

Všechny nominované snímky si prohlédněte ZDE.

Základní informace

Název: Den s Czech Press Photo
Čas: 1. prosince 2018
Místo: Czech Photo Centre

NULL