Agency VII: Question without answers

13. 10. 2016 – 30. 11. 2016

Zahajovací  výstava:  fotografové legendární VII PHOTO AGENCY – Questions without answers

VII PHOTO (Questions Without Answers) a projekt SMILE Alexandra Boulat, Ron Haviv, Ed Kashi, Gary Knight, Antonín Kratochvíl, Joachim Ladefoget, Christopher Morris, Franco Pagetti, John Stanmeyer, Ashley Gilberston, Tomas van Houtryve, Jocelyn Bain Hogg, Jessica Dimmock, Sim Chi Yin, Stefano De Luigi, Maciek Nabrdalik, Sarker Protick and Danny Wilcox Frazier)

Nové vedení Czech Press Photo premiérovou výstavu 2016 připravovalo pod heslem: Svět nejsou jen dramatické události, ale dokáže být také zábavný a krásný… V tomto duchu je i koncipovaná první výstava Centra.

Fotografové legendární agentury VII zachytili rozhodující okamžiky světových dějin od konce studené války až po dnešek. V obrazových příbězích přinášejí přesvědčivý záznam světa, ve kterém žijeme, jeho politické, kulturní i sociologické změny. Tuto souhrnnou výstavu doplňuje společný projekt 8 fotografů z agentury pod názvem SMILE. Fotografie různých lidí, z různých prostředí, které spojuje obyčejný úsměv. Lidé po celém světě se snaží žít život dle svých představ a být šťastní. Ať se jedná o celebrity, obyčejné lidi v běžných situacích, v mírových destinacích, místech zmítaných válkou či přímo vojáky na bojišti.

VII Photo Agency, Fotografická agentura Sedm nebo krátce VII (je fotografická agentura s pobočkami v New Yorku, Los Angeles a Paříži. Byla založena sedmi významnými fotoreportéry (odtud její název) 9. září 2001.

[20160803_CPC_VII_plakat_A3_800px.jpg]

NULL