Homoloviny

Homoloviny

20. 9. - 7. 10. 2018

Homoloviny

Autor: Oleg Homola a synové

Datum trvání:
20. září – 7. říjen 2018

Otevírací doba:
pondělí: ZAVŘENO
úterý - pátek: 11 – 18
sobota - neděle: 10 – 18

Vstupné:
80 Kč / 40 Kč, zahrnuje také vstup na výstavu v Malé síni CPC

Koupit online

Místo
Velká síň CPC
Seydlerova 2835/4
Praha 5 (Nové Butovice)
Zobrazit na mapě

Průřez nejen fotografickou tvorbou Olega Homoly. Multimediální výstava Homoloviny v sobě ponese několik poprvé. Jednak představíme vedle sebe kontrastní tvorbu otce a synů Honzy a Matěje, a za druhé se v galerii poprvé vedle fotografií objeví obrazy. Honza Homola ve svých obrazech kombinuje několik technik. Základ vzniká ruční malbou na profesionálním tabletu a finální úprava probíha ručně nanášením průhledných malířských materiálů. Výstava začíná v galerii Czech Photo Centre 20. září a potrvá do 7. října 2018.

Základní informace

Homoloviny
Autor: Oleg Homola a synové Honza a Matěj
Místo: Velká výstavní síň Czech Photo Centre
Datum trvání výstavy: 20. září 2018 - 7. říjen 2018 (každý den kromě pondělí)
Otevírací hodiny: út - pá: 11 - 18 / so - ne: 10 - 18
Vstupné: 80 Kč / 40 Kč (snížené vstupné), zahrnuje také vstup na vedlejší výstavu v Malé síni Czech Photo Centre

Multimediální autor, který je známý zejména jako fotograf, kromě fotografie však píše, maluje, skládá i hraje muziku, to všechno v jedné osobě ztělesňuje Oleg Homola. Je držitelem řady předních mezinárodních i domácích cen za novinářskou fotografii. Na sklonku osmdesátých let patřil ke špičce české “press photography”. V zahraniční byl nejvyhledávanějším českým fotožurnalistou. V posledních letech se věnuje videotvorbě. Synové Honza a Matěj se multimediálně potatili. Ti jsou známí především jako frontmani kapely Wohnout, ale na výstavě prezentují obrazy a fotografie.

Na výstavě Homoloviny představujeme tištěné fotografie i dobové zvětšeniny staré 30 a více let. Řadu z nich doprovází ručně psané komentáře. V expozici uvidíte například historicky první společný snímek Václava Havla a jeho druhé manželky Dagmar Veškrnové. Dále také fotografii severokorejského diktátora Kim Ir Sena, kterého nese ochranka ze schodů, což bylo “zakázané téma”, které severokorejce nadzvedlo ze židlí.

Vystavený je jeden z nejznámějších snímků ze série amerických publikací A Day in the Life of, kde autor zachytil holčičku letící nad dunami u Dněpru v Kyjevě. A dále časosběrné snímky Olegových synů Matěje a Honzy z Wohnoutu. Také populární hvězdy českého showbyznysu z přelomu sedmdesátek a osmdesátek - například Waldemar Matuška nebo Karel Gott. Jsou zde vystaveny i dobové časopisy a Olegovy povídky. Společným pojítkem většiny fotografií je humor – a tak na výstavě neschází druhá cena “Manneken Pis” z prestižní mezinárodní soutěže Humorphoto. Pro zvědavé jsou připraveny soutěžní fotohádanky, třeba kdo na snímku kouří cigaretu – Miloš Zeman, Marta Semelová nebo ještě někdo jiný?

Na platně jsou promítané videoklipy Olega a synů, a také se můžete podívat do kukátka tajemství…!

string(1) "1"