Československo – fotografie roku 68

17. 8. - 16. 9. 2018

Československo – fotografie roku 68

Datum trvání:
17. srpna – 16. září 2018

Otevírací doba:
pondělí: ZAVŘENO
úterý - pátek: 11 – 18
sobota - neděle: 10 – 18

Vstupné:
80 Kč / 40 Kč, zahrnuje také vstup na hlavní výstavu ve Velké síni CPC

Koupit online

Místo
Malá síň CPC
Seydlerova 2835/4
Praha 5 (Nové Butovice)
Zobrazit na mapě

V malé výstavní místnosti galerie Czech Photo Centre se návštěvníkům představí výsledky soutěže pro amatérské i profesionální fotografy s názvem Československo – fotografie roku 68, kterou Czech Photo Centre spolupořádá s Českým rozhlasem. Hlavní téma? Každodenní život roku 1968. Přijďte se prostřednictvím fotografií seznámit, jak jsme žili přesně před 50 lety…

Základní informace

Československo – fotografie roku 68
Autor: Různí autoři
Místo: Malá výstavní síň Czech Photo Centre
Datum trvání výstavy: 17. sprna 2018 - 16. září 2018 (každý den kromě pondělí)
Otevírací hodiny: út - pá: 11 - 18 / so - ne: 10 - 18
Vstupné: 80 Kč / 40 Kč (snížené vstupné),
zahrnuje také vstup na hlavní výstavu ve Velké síni Czech Photo Centre

Před 50 lety se v Československu psala „velká“ historie. Po politickém uvolnění 60. let, které vyvrcholilo takzvaným pražským jarem, přišla srpnová okupace a konec nadějí na socialismus s lidskou tváří. A jak jsme žili před těmito 50 lety?

Prostřednictvím fotek to společně s Czech Photo připomene Český rozhlas v Malé síni galerie Czech Photo Centre. Obě společnosti uspořádaly velkou fotografickou soutěž pro amatérské i profesionální fotografy s názvem Československo – fotografie roku 68. Hlavní téma? Každodenní život roku 1968.

"Hodnotili jsme zachycení události, celkovou estetiku a pohotovost, s jakou fotka vznikla. Důležitý byl i význam události na fotografii. Šanci ale určitě měly i fotografie z běžného života," prozradil metodiku výběru vítězů soutěže Herbert Slavík, předseda poroty.

Pro koho byla soutěž určená? Pro každého, kdo v roce 1968 na fotografii zachytil, jak tehdejší život ve skutečnosti vypadal: vedle invaze i další témata roku 1968, jako jsou významné kulturní události, divadelní a filmové premiéry, hudební koncerty, majáles, sportovní úspěchy Věry Čáslavské a Jiřího Rašky na olympijských hrách, ale i všední život roku 1968...

"Dorazilo kolem tisícovky fotek. Převládají fotografie ze samotné invaze, především před Československým rozhlasem na Vinohradské třídě," na závěr prozradil Herbert Slavík. A z tohoto množství si budete moci prohlédnout ty nejlepší na naší výstavě od poloviny srpna.

Úvodní foto: Břetislav Hybler

string(1) "1"