Národní soutěž amatérské fotografie

4. 7. – 12. 8. 2018

NÁRODNÍ SOUTĚŽ SVITAVY

oceněné fotografie 38. ročníku

Web soutěže

Datum trvání:
4. července – 12. srpna 2018

Otevírací doba:
pondělí: ZAVŘENO
úterý - pátek: 11 – 18
sobota - neděle: 10 – 18

Vstupné:
80 Kč / 40 Kč, součástí je také vstup na hlavní výstavu Kus arménské duše

Koupit online

Místo
Malá síň CPC
Seydlerova 2835/4
Praha 5 (Nové Butovice)
Zobrazit na mapě

Oceněné fotografie 38. ročníku NÁRODNÍ SOUTĚŽE AMATÉRSKÉ FOTOGRAFIE budou od 4. 7. do 12. 8. 2018 vystaveny v Czech Photo Centru. Vystaveny budou fotografie 23 autorů a vítězného fotoklubu, které vybrala porota pod vedením doc. Josefa Ptáčka. Mimo to se promítne dalších 200 fotografií, které byly vystaveny ve Svitavách. Jedná se o výběr z 899 fotografií 182 autorů a 6 kolektivů což samo o sobě zaručuje velmi zajímavou informaci o stavu současné amatérské fotografie u nás.

Základní informace

Název výstavy: NÁRODNÍ SOUTĚŽ SVITAVY – oceněné fotografie již 38. ročníku
Autoři: Různí autoři
Místo: Malá výstavní síň Czech Photo Centre
Datum konání: 4. července - 12. srpna 2018 (každý den kromě pondělí)
Otevírací hodiny: út - pá: 11 - 18 / so - ne: 10 - 18
Vstupné: 80 Kč / 40 Kč (snížené vstupné), součástí je také vstup na hlavní výstavu Kus arménské duše

Co je to Národní soutěž amatérské fotografie? Soutěž, jejíž kvalita a obliba dovolila, aby se stala soutěží, která bez přerušení existuje již 48 let. Národní soutěž od svého vzniku v roce 1970 prodělala samozřejmě nejrůznější změny. První ročníky se střídaly se slovenskou soutěží AMFO a konaly se jednou za dva roky. Co se však nezměnilo, je zájem fotografů o tuto soutěž, skutečnost, že soutěž vychovala mnoho špičkových amatérských fotografů (M. Borovička, F. Dostál, J. Anděl, L. Dušková, J. Platenka a řada dalších), stejně jako se v jejích začátcích soutěží účastnili pozdější profesionálové jako D. Kyndrová, L. Kamarád, P. Moško či V. Birgus. Přínos soutěže tedy není jen ve vzájemném setkávání a seznámení s tvorbou, ale především ve výchovném působení a zvyšování povědomí o kultuře fotografie.

38. ročník Národní soutěže amatérské fotografie, který z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury pořádají NIPOS-ARTAMA a Svaz českých fotografů spolu se Střediskem kulturních služeb města Svitavy za spolupráce Městského muzea a galerie ve Svitavách, Střediska amatérské kultury Impuls Hradec Králové a Společnosti přátel fotografie měl vrchol ve Svitavách v sobotu 12. května 2018. Tady se uskutečnilo vyhlášení výsledků a zahájení první výstavy největší amatérské fotografické soutěže v České republice – 38. národní soutěže amatérské fotografie 2018.

Akce se koná pod záštitou Ministra kultury ČR PhDr. Ilji Šmída.

Úvodní foto: J. Mareš - Odcházím

string(1) "1"