Komentovaná prohlídka: Chrámy nové doby

7. června 2018 (17:00)

Chrámy nové doby
zobrazit v kalendáři

Termín:
11. květen 2018 (17:00)

Vstupné:
80 Kč / 40 Kč, v této ceně je zahrnuto také vstupné na aktuální výstavu.

Místo
Malá síň CPC
Seydlerova 2835/4
Praha 5 (Nové Butovice)
Zobrazit na mapě

REGISTRACE NUTNÁ

Do textu zprávy uvádějte typ akce, o kterou máte zájem

Výstavou Chrámy nové doby provede diváky autor Jiří Šebek, jenž získal vítězství v kategorii Grant Prahy soutěže Czech Press Photo 2016 na základě projektu, který mapuje novodobé směry pražské architektury. Výstavu je možné zhlédnout až do 10. června, nicméně ze zkušeností našich návštěvníků nám nezbývá než doporučit návštěvu Czech Photo Centre doplněnou o poslech autorových myšlenek a postřehů.

Základní informace

Název: Komentovaná prohlídka Chrámy nové doby
Typ: Komentovaná prohlídka - autor Jiří Šebek
Místo: Velká síň Czech Photo Centre, Seydlerova 2835/4, 158 00 Praha 5 (100 m od stanice metra Nové Butovice) | MAPA
Datum a čas prohlídky: 7. června 2018 17:00
Vstupné: 80 Kč, registrace nutná prostřednictvím kontaktního formuláře (do zprávy uveďte o jaký typ akce máte zájem).

Chrámy nové doby jsou protipólem ke klasickému stylu pražských budov i Šebkově typické tvorbě. Pro tuto sérii, ostatně jako pro všechna Šebkova díla, je charakteristická preciznost, minimalismus a čistota podání. Velmi často jsou budovy zabírány od druhého a třetího patra. Parter bývá z důvodu rušivých elementů vynechán.

První fotografie ze série Chrámy nové doby vznikly na jaře roku 2016. Jsou tomu tedy již dva roky, co si umělecký fotograf Jiří Šebek vizualizoval svou představu o fotografiích moderní architektury. Veškeré jeho požadavky byly postupně naplňovány, jediné, v čem se vize rozchází s finální podobou, je lokalita. Původní plán počítal s moderními budovami z celého světa. Protože se však Šebek kontinuálně věnuje focení staré Prahy, věžím, kostelům, chrámům atd., zcela přirozeně z toho vyplynula idea ztvárnit samostatnou sérii nové architektury v Praze.

NULL