Martin Frouz - Irák

Martin Frouz: Irák - fotodokumentace archeologických výzkumů

31. května 2018 (18:00)

Martin Frouz

Irák - fotodokumentace archeologických výzkumů

Termín:
31. května 2018 (18:00)

Vstupné:
80 Kč / 40 Kč, v této ceně je zahrnuto také vstupné na aktuální výstavy.

Koupit místo ihned

Registrace:
Nutná prostřednictvím kontaktního formuláře (do zprávy uveďte o jakou besedu máte zájem).

Místo
Malá síň CPC
Seydlerova 2835/4
Praha 5 (Nové Butovice)
Zobrazit na mapě

Tématem povídání bude zejména účast fotografa Martin Frouze v roli dokumentátora archeologické expedice Slovenského Archeologického a Historického Institutu (SAHI) na výzkumu Irácké lokality Umma (Dnes Tell Jokha / Jocha). Mimo samotnou lokalitu expedice navštívila i další lokality oblasti někdejší Mezopotámie (úrodného půlměsíce), rozkládající se mezi dnešním Perským zálivem a Bagdádem. Dotkneme se podmínek i smyslu fotografování na takovéto expedici i každodenního života pod vojenskou a zejména policejní ochranou v této ropou a historií prosáklou zemí.

Základní informace

Název: Irák - fotodokumentace archeologických výzkumů
Typ: Přednáška
Autor: Martin Frouz
Místo: Malá síň Czech Photo Centre, Seydlerova 2835/4
158 00 Praha 5 (100 m od stanice metra Nové Butovice) | MAPA
Datum a čas besedy: 31. května 2018 18:00
Vstupné: 80 Kč, registrace nutná prostřednictvím kontaktního formuláře (do zprávy uveďte o jakou besedu máte zájem), emailu nebo na telefonu 608 875 556 či koupí on-line.

Martin Frouz

Fotograf a pedagog, dokumentátor, popularizátor vědy a výtvarný umělec. V praktické i teoretické oblasti se věnuje využití fotografického záznamu ve vědě a její popularizaci. Je spoluautorem publikací Digitální a digitalizovaná fotografie pro vědecké účely v praxi památkové péče a Fotografie v biologické antropologii. V nejvyšší míře se zaměřuje na oblasti svázané s archeologií a historií či příbuznými vědními obory – věnuje se především období paleolitu, moravského i světového, českému středověku a Egyptu, který jako spolupracovník Českého egyptologického ústavu FF UK navštěvuje od roku 2003. Jeho hlavním působištěm v Egyptě je Abúsír; účastnil se však i expedic do oblasti Západní pouště a dokumentoval i mnohé další egyptské lokality.

Více o autorovi na cafenobel.ujep.cz.

string(1) "1"