CNP v Zoo Praha

Czech Nature Photo 2018 v Zoo Praha

22. 5. - 15. 7. 2018

Výstava Czech
Nature Photo 2018 v Zoo Praha

Datum trvání:
22. května - 15. července 2018

Místo
Zoologická zahrada hl. m. Prahy
U Trojského zámku 120/3
Praha 7 (Troja)
Zobrazit na mapě

Czech Nature Photo 2018 vítězové

Historicky druhý, oficiálně první, plnohodnotný ročník soutěže Czech Nature Photo má za sebou hlavní výstavu, která byla uspořádána v galerii Czech Photo Centre. Z oceněných a vybraných snímků nyní vznikly dva výstavní soubory. Jeden bude během léta putovat v rámci Zoo Tour po zoologických zahradách. A počínaje 22. květnem bude uveřejněn v Zoo Praha.

20180426_CNP_ZOO_udalost_1920x1080.jpg

Základní informace

Czech Nature Photo 2018
Autor: Různi autoři jejichž fotografie byly oceněny nebo vybrány v soutěži Czech Nature Photo 2018
Místo: Zoologická zahrada hl. m. Prahy
Datum trvání výstavy: 22. května 2018 - 15. července 2018

Fotografové na začátku roku 2018 přihlásili téměř 1800 fotografií do následujících soutěžních kategorií: Savci, Ptáci, Plazi, obojživelníci a podvodní život, Bezobratlí, Český les, České zemědělství a venkov, Zvířata v lidské péči, Cena za nejlepší fotografii české přírody – speciální kategorie, jejímž partnerem je správa Krkonošského národního park a Příroda v Praze – speciální kategorie vypisovaná magistrátem hlavního města Prahy

Do soutěže se přihlásilo 252 českých a slovenských fotografů. Slavnostní ceremoniál vyhlášení vítězů a předání cen proběhl v galerii Czech Photo Centre 19. dubna 2018. Vítězné i nominované fotografie si můžete prohlédnout v galerii.

Kurátorem výstavy sestavené z nominovaných, vítězných a dalších vybraných snímků Czech Nature Photo je fotograf Michal Krause, držitel ocenění v soutěžích Czech Press Photo a Wildlife Photo Contest. Ten byl současně předsedou poroty, která o nejlepších snímcích rozhodovala. Dále v mezinárodní porotě zasedli španělský biolog a fotograf Javier Aznar González de Rueda, držitel ocenění Wildlife Photographer of the Year, Petr Bambousek, jenž se může pochlubit mnoha zahraničními cenami i několika oceněními v Czech Press Photo a ředitel pražské Zoo Miroslav Bobek.

Partnery letošního ročníku soutěže Czech Nature Photo jsou Magistrát hlavního města Prahy, Lesy ČR, Zoo Praha, Národní zemědělské muzeum a Správa Krkonošského národního parku. Hlavním komerčním partnerem je společnost Olympus, která věnuje i ceny v hlavních kategoriích a dále pak také společnosti Trigema, CEWE Color, Sklárny Rückl, Nielsen, Fujifilm. Hlavním mediálním partnerem je Český rozhlas 1 Radiožurnál.

NULL