CPP v HK

Czech Press Photo 2017 v Hradci Králové

7. 6. – 31. 7. 2018

Czech Press Photo 2017 v Hradci Králové

Přehled výsledků soutěže

Datum trvání:
7. června – 31. července 2018

Otevírací doba:
na webu SVK HK

Místo
Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové
Hradecká 1250/2
Hradec Králové
Zobrazit na mapě
Telefon: 494 946 200
web

Czech Photo Archive: Výstavy k zapůjčení

V letních měsících budou mít zájemci v Královéhradeckém kraji (a krajích přilehlých) možnost navštívit poslední ročník výstavy Czech Press Photo, která zavítá do Galerie U Přívozu a Galerie Automat - Studijní a vědecké knihovny. Součástí výstavy bude také doprovodná putovní výstava fotografií Centra Paraple s názvem Na handicap nehrajeme.

Základní informace

Czech Press Photo 2017 Hradec Králové - Nejlepší fotografie roku
Autor: Různí fotografové ze soutěže Czech Press Photo 2017
Místo: Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové
Datum trvání výstavy: 7. června 2018 - 31. července 2018
Web: www.svkhk.cz

Doprovodná výstava

Na handicap nehrajem - Fotografie Centra Paraple
Autor: Tomáš Lisý (1979)
Popis výstavy: Čas strávený s rodinou a přáteli, chvíle odpočinku či naopak aktivní sportovní vyžití. Okamžiky blízké nám všem a prožitky, které se nemění - ať stojíme na vlastních nohou či sedíme na vozíku. Výstava přibližující běžný život vozíčkářů vznikla v rámci projektu OTEVŘENÉ PARAPLE, který je spoluinancován EU.

Czech Press Photo 2017 - Nejlepší fotografie roku

Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií a videí 23. ročníku soutěže Czech Press Photo Celkově představí téměř 500 fotografií a videí od více než 100 autorů.

Výstava Czech Press Photo 2017 ukáže nejen snímek vítěze hlavní ceny „Fotografie roku“, ale také práce těch, kdo uspěli v jednotlivých kategoriích a i další vybrané neoceněné fotografie, které mapují celý rok.

Největší pozornost zpravidla přitahují tradiční kategorie, jako jsou například Aktualita, Každodenní život či Lidé, o kterých se mluví. Vloni k nim však přibyly navíc kategorie Problémy dnešní doby či Lifestyle. V letošní soutěži byla velmi silně zastoupena kategorie Příroda, věda a životní prostředí s fotografiemi, které přibližují tu hezčí stránku světa. Chybět ale nebude ani video, jež bude zastoupeno prostřednictvím oceněných dokumentů v kategoriích Aktualita a reportáž, Feature a Investigation.

Mezi tématy, které se letos snímky objevují, je opět řada jak domácích, tak mezinárodních událostí, které během poslední doby přitáhly pozornost miliard obyvatel celé planety. Patří sem třeba změny, které v uplynulých měsících proběhly v Turecku, průběh voleb nového amerického prezidenta či problémy, jež hýbou oblastí Blízkého východu. Z domácích témat výstava ukazuje například propuštění Jiřího Kajínka, portréty nedávno tragicky zemřelého herce Jana Třísky při natáčení jeho posledního filmu Po strništi bos.

Prostřednictvím mnoha dalších kategorií Czech Press Photo se však návštěvníkům představí i témata, která většinou každodenně neplní první stránky novin a magazínů. Na jedné straně obyčejný, na druhé i trochu stylizovaný pohled na současný svět pak zachycují fotografie z kategorií Každodenní život, Umění a kultura, Sport a již zmiňovaný Lifestyle. Návštěvníci se mohou také těšit na fotografie indiánů z amazonského pralesa či snímky psů, kteří pomáhají opuštěným lidem. Každý si napříč kategoriemi najde téma, které ho zajímá a osloví. Řada snímků je prezentována i na obrazovkách, čímž se spektrum vystavených fotografií ještě rozšiřuje.

Návštěvníci výstavy si budou proto moci opravdu z čeho vybírat. Do letošního ročníku prestižní soutěže Czech Press Photo se přihlásil rekordní počet autorů. Mezinárodní porota hodnotila práce 482 fotografů s trvalým bydlištěm v České a Slovenské republice s celkovým počtem 7277 fotografií.

NULL