Jan Svatoš – jak vznikal film Archa světel a stínů

10. května 2018 (18:00)

Jak vznikal film Archa světel a stínů

Termín:
10. květen 2018 (18:00)

Vstupné:
80 Kč / 40 Kč, v této ceně je zahrnuto také vstupné na aktuální výstavu.

Koupit online

Místo
Malá síň CPC
Seydlerova 2835/4
Praha 5 (Nové Butovice)
Zobrazit na mapě

REGISTRACE NUTNÁ

Do textu zprávy / poznámky uvádějte typ akce, o kterou máte zájem

 

Režisér a producent Jan Svatoš bude vyprávět o Ose i Martinovi Johnsových, o svých cestách po jejich stopách do Afriky i Ameriky a promítne jejich i vlastní fotografie. Nebude chybět ukázka z nového filmu Archa světel a stínů, který vstoupil do kin.

Základní informace

Název: Jak vznikal film Archa světel a stínů
Typ: Přednáška Autor: Jan Svatoš
Místo: Malá síň Czech Photo Centre, Seydlerova 2835/4, 158 00 Praha 5 (100 m od stanice metra Nové Butovice) | MAPA
Datum a čas besedy: 10. květen 2018 18:00
Vstupné: 80 Kč, registrace nutná prostřednictvím kontaktního formulářenebozakoupením místa online. (do zprávy / poznámky uveďte o jakou besedu máte zájem.)

Dávno před tím než byl v Africe založen první národní park, se odehrál neuvěřitelný příběh „Rebelů z Kansasu“, který fascinoval mimo jiné Charlieho Chaplina, Jacka Londona či britskou královskou rodinu. Nejen oni, ale i diváci po celém světě byli uchváceni filmy a knihami Martina a Osy Johnsonových, kteří jako první světu ukázali, že v Africe, na Borneu, ani v Oceánii nečíhají krvežíznivá monstra ani bojechtiví lidožrouti, ale rychle mizející svět.

Dokumentární film ARCHA SVĚTEL A STÍNŮ chce připomenout nejen pozoruhodný život tohoto amerického páru, ale také jejich moderní myšlenky blízké současným idejím humanismu a ochrany životního prostředí. Příběh Martina a Osy je cenným svědectvím o nástrahách i výzvách každé doby. Johnsonovi pobořili řadu mýtů, bojovali s předsudky, zažili mnoho výher i pádů… mnohokrát ale narazili na mocnější soupeře, jakými byly Hollywood a nakonec i život sám…

NULL