Fotoexpedice Skotsko

Fotoexpedice Skotsko: Hebridy a Isle of Skye

15. březen 2018 (18:00)

Martin Kamín - Fotoexpedice Skotsko: Hebridy a Isle of Skye

Termín:
15. března 2018 (18:00)

Vstupné:
80 Kč / 40 Kč, v této ceně je zahrnuto také vstupné na aktuální výstavu.

Místo
Malá síň CPC
Seydlerova 2835/4
Praha 5 (Nové Butovice)
Zobrazit na mapě

REGISTRACE NUTNÁ

Do textu zprávy uvádějte typ akce, o kterou máte zájem

 
Czech Photo Centre: Martin Kamín

Martin Kamín nás opět po roce seznámí se svými cestami po Skotsku. Autorské promítání fotografií, tentokrát na téma Hebridy a Isle of Skye. Musíte projet celé Skotsko, překonat Highlands, přemostit se na Isle of Skye a teprve pak se přeplavíte na dvě hodiny vzdálené ostrovy Lewis a Harris. Oba se úzkým přechodem propojují do souostroví Hebridy, kde najdete bájná místa starověkých civilizací starších než ve Stonehenge. Zveme vás na promítání a autorské povídání o těchto tajemných ostrovech na severozápadě Evropy, kde stačí překročit moře a ocitnete se v Severní Americe. Žádný ostrov už vám nestojí v cestě.

Základní informace

Název: Fotoexpedice Skotsko - Hebridy a Isle of Skye
Typ: Autorská prezentace Autor: Martin Kamín
Místo: Malá síň Czech Photo Centre, Seydlerova 2835/4, 158 00 Praha 5 (100 m od stanice metra Nové Butovice) | MAPA
Datum a čas besedy: 15. března 2018 18:00
Vstupné: 80 Kč, registrace nutná prostřednictvím kontaktního formuláře (do zprávy uveďte o jakou besedu máte zájem.)
 

Fotografování v těchto oblastech je pro každého krajináře nebo reportážního fotografa svátkem. Když jste šikovní, ale zejména vytrvalí, protože skotské počasí je proslulé svou nevyzpytatelností, příroda vám otevře náruč a pustí vás za oponu k nejkrásnějším scenériím tohoto odlehlého kraje.

Udělat na fotoexpedici na severu Skotska fotografie je řehole, jež nemůžu žádným způsobem srovnat s moravskými lány na fotoexpedici Moravské Toskánsko ani s toskánskými vlnami na fotoexpedici Toskánsko.

Na své 40denní cestě po skotských ostrovech jsem se několikrát vracel na vytipovaná místa, mnohdy jsem neuspěl pro svou slabost a demotivaci, mnohdy jsem neuspěl pro sílu živlů, které mě prostě nepustily ani do šance udělat byť i jedinou fotografii. Přesto jsem se vracel a vytrval.

Ostrovy na severu Skotska jsou pro mě tím nejvřelejším místem, kde najdete sebe a naučíte se hledat motivaci a zjistíte, proč je krajinářská fotografie tou nejtěžší fotografickou disciplínou.

Martin Kamín, profesionální fotograf

Pořádá FOTOEXPEDICE.CZ po celém světě, je šéfredaktorem a vydavatelem fotografického časopisu FOCUSmagazine.cz, vedoucím redaktorem fotografických klubů sdružených ve www.focusclub.cz. Napsal stovky článků o fotografování a fototechnice, účastnil se nespočtu promítání a prezentací fotografií na výstavách a cestovatelských setkáních.

Přijďte 15. března od 18:00 do Czech Photo Center na promítání skotských fotografií z fotoexpedic do Skotska.

NULL