CPP 2017 ve Valašském Meziříčí

21. 6 - 6. 9. 2018

Czech Press Photo 2017 ve Valašském Meziříčí

Přehled výsledků soutěže

Datum trvání:
21. června – 6. září 2018

Otevírací doba:
na webu galerie

Místo
Galerie Sýpka
Komenského 169
Valašské Meziříčí
Zobrazit na mapě
web

Czech Photo Archive: Výstavy k zapůjčení

Pokud jste z jakýchkoliv důvodů nestihli výstavu Czech Press Photo 2017, nezoufejte. Výběr téměř 250 fotografií od těch nejlepších českých a slovenských fotografů je ke zhlédnutí v Galerii Sýpka ve Valašském meziříčí, kam výstava žurnalistických snímku každoročně putuje. Přijďte se podívat na skvělé fotografie našich předních fotografů a zrekapitulovat si události minulého roku v obrazech.

Czech Press Photo ve Valašském Meziříčí

Základní informace

Czech Press Photo 2017 Valašské Meziříčí - Nejlepší fotografie roku
Autor: Různí fotografové ze soutěže Czech Press Photo 2017
Místo: Galerie Sýpka Valašské Meziříčí (mapa)
Datum trvání výstavy: 21. června 2018 - 6. září 2018
Otevírací hodiny: na webu
Vstupné: plné vstupné 20 Kč / snížené vstupné 10 Kč; školní skupiny zdarma; děti do 6 let zdarma; studenti (po předložení studentského dokladu) zdarma; Každý první víkend v měsíci vstup pro seniory zdarma
Vstupenku lze uplatnit v Galerii Sýpka i Galerii Kaple.
Web: galerie.kzvalmez.cz

Czech Press Photo 2017 - Nejlepší fotografie roku

Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií a videí 23. ročníku soutěže Czech Press Photo Celkově představí téměř 500 fotografií a videí od více než 100 autorů.

Výstava Czech Press Photo 2017 ukáže nejen snímek vítěze hlavní ceny „Fotografie roku“, ale také práce těch, kdo uspěli v jednotlivých kategoriích a i další vybrané neoceněné fotografie, které mapují celý rok.

Největší pozornost zpravidla přitahují tradiční kategorie, jako jsou například Aktualita, Každodenní život či Lidé, o kterých se mluví. Vloni k nim však přibyly navíc kategorie Problémy dnešní doby či Lifestyle. V letošní soutěži byla velmi silně zastoupena kategorie Příroda, věda a životní prostředí s fotografiemi, které přibližují tu hezčí stránku světa. Chybět ale nebude ani video, jež bude zastoupeno prostřednictvím oceněných dokumentů v kategoriích Aktualita a reportáž, Feature a Investigation.

Mezi tématy, které se letos snímky objevují, je opět řada jak domácích, tak mezinárodních událostí, které během poslední doby přitáhly pozornost miliard obyvatel celé planety. Patří sem třeba změny, které v uplynulých měsících proběhly v Turecku, průběh voleb nového amerického prezidenta či problémy, jež hýbou oblastí Blízkého východu. Z domácích témat výstava ukazuje například propuštění Jiřího Kajínka, portréty nedávno tragicky zemřelého herce Jana Třísky při natáčení jeho posledního filmu Po strništi bos.

Prostřednictvím mnoha dalších kategorií Czech Press Photo se však návštěvníkům představí i témata, která většinou každodenně neplní první stránky novin a magazínů. Na jedné straně obyčejný, na druhé i trochu stylizovaný pohled na současný svět pak zachycují fotografie z kategorií Každodenní život, Umění a kultura, Sport a již zmiňovaný Lifestyle. Návštěvníci se mohou také těšit na fotografie indiánů z amazonského pralesa či snímky psů, kteří pomáhají opuštěným lidem. Každý si napříč kategoriemi najde téma, které ho zajímá a osloví. Řada snímků je prezentována i na obrazovkách, čímž se spektrum vystavených fotografií ještě rozšiřuje.

Návštěvníci výstavy si budou proto moci opravdu z čeho vybírat. Do letošního ročníku prestižní soutěže Czech Press Photo se přihlásil rekordní počet autorů. Mezinárodní porota hodnotila práce 482 fotografů s trvalým bydlištěm v České a Slovenské republice s celkovým počtem 7277 fotografií.

NULL