Země divokých koní očima dvanácti fotografů

17. 10. 2017 – 3. 12. 2017

Dvanáct autorů představí od 17. října 2017 v malé výstavní síni Czech Photo Centre Zemi divokých koní. Na výstavě, kterou pořádá Zoologická zahrada hl. m. Prahy můžete vidět snímky těchto autorů: Petr Josek, Marián Polák, Petr Jan Juračka, Václav Šilha, David W. Černý, Khalil Baalbaki, Filip Singer, Michal Sváček, Pavel Otevřel, Petr David Josek, Miroslav Bobek nebo Evžen Kůs.

Základní informace

Název: Země divokých koní očima dvanácti fotografů
Místo: Malá výstavní síň Czech Photo Centre
Datum trvání výstavy: 17. října - 3. prosince 2017 (každý den kromě pondělí)
Otevírací hodiny: út - pá: 11 - 18 / so - ne: 10 - 18

Zoo Praha se může pyšnit tím, že v minulosti významně přispěla k záchraně koní Převalského před vyhubením a od roku 1959 vede světovou plemennou knihu tohoto druhu. Od roku 2011 pak ve spolupráci s Armádou České republiky organizuje přepravu těchto divokých koní z evropských zoologických zahrad do jejich původní domoviny v západním Mongolsku. K dnešnímu dni jich tam dopravila sedmadvacet a další čtyři byli přepraveni speciálním vnitrostátním letem v roce 2016.

Naše pomoc se zde však neomezuje jen na transporty koní, spolu s dalšími organizacemi pomáháme i jinak. V roce 2013 byla zrekonstruována nemocnice ve vesnici Bidž, vyvrtána 140 metrů hluboká studna v Tachin talu, založen ekoklub pro děti nebo zajištěno vybavení pro strážce Přísně chráněné oblasti Velká Gobi B.

Všechny doposud uskutečněné transporty přitom doprovázeli i špičkoví fotografové. Právě z jejich snímků doplněných o záběry pracovníků Zoo Praha jsme tuto výstavu sestavili. Věříme, že se nám podaří poodhrnout oponu, za níž se skrývá stále ještě málo známá a současně fascinující země.

12 krásných snímků z Mongolska bude 25. října od 18 hodin v galerii Czech Photo Centre vydraženo a dalších 27 bude po dobu výstavy volně v prodeji. Výtěžek bude věnován na sbírku Pomáháme jim přežít (č. účtu 43 – 680 466 0247/0100).

NULL