Eintopf: výstava ateliérů CPC

6. 6. 2017 - 18. 6. 2017

Studenti Ateliéru vizuální komunikace pod vedením Štěpánky Štein a Ateliéru dokumentární fotografie Karla Cudlína představují své fotografické práce pod názvem Eintopf.  

Základní informace

Název výstavy: Eintopf
Autoři: Milan Arnošt, Robert Barca, Jiří Coufal, Romana Červenková, Jiří Kocián, Andrea Petrovičová, Libor Sekyra, Tomáš Zumr
Místo: Malá síň CPC
Datum konání: 6. června - 18. června 2017
Otevírací hodiny: út - pá: 11 - 18 / so - ne: 10 - 18
Vstupné: Vstupné: 50 Kč / 30 Kč (snížené vstupné)
 

20170531_pozvanka_vystava_EINTOPF.jpg

 

Na výstavě Eintopf se setkáváme s různými druhy konceptů od portrétního souboru zaměřeného na reflexi současných teenagerů autora Milana Arnošta přes soubor Jiřího Kociána, který posouvá hranice fotografie směrem k výtvarné instalaci, dále pak soubor Andrei Petrovičové, kde klíčovým prvkem je téma intimity a souborem Roberta Barca, který dokumentárně stylizovaným způsobem sleduje vývoj současného prostředí hypermarketů. Poměrně významný je i soubor Jiřího Coufala realizovaný v místě průmyslového areálu Poldi Kladno jako série industriální fotografie s dotekem existence člověka. Soubor Tomáše Zumra je stejně tak pojednáním tématu mainstream jako i zajímavou studií obyčejného zátiší. Vzhledem k tomu, že výstava je společná pro Ateliér vizuální komunikace i pro Ateliér dokumentární fotografie Karla Cudlína, na výstavě se objeví i autoři s ryze dokumentárním zaměřením. Kromě výše zmíněného Jiřího Kociána, jehož tvorba prochází napříč žánry obou ateliérů, vyniká autorská kniha Libora Sekyry, který fotografuje z jedoucího auta rozhodující okamžiky v pražských ulicích a dokumentární soubor pojatý jako psychologická sonda generace Z Romany Červenkové.

NULL