Václav Šilha: Antarktida

10. dubna 2017 (18:00)

V rámci výstavy Czech Nature Photo můžete přijít objevit jeden z posledních nedotčených koutů naší planety, kterým vás provede fotograf a cestovatel Václav Šilha.

Základní informace

Název: Antarktida – k branám ráje
Autor: Václav Šilha
Čas přednášky: 10. dubna 2017 v 18:00
Vstupné: 80 Kč / 40 Kč (vstupné zahrnuje také prohlídku probíhající výstavy)
Důležité: účast potvrzujte na cp@czechpressphoto.cz nebo +420 608 875 556


Představte si činné sopky vyčnívající z ledových vod poblíž Antarktidy. Skály, dým, led, miliony tučňáků, kosatky, velryby, nekonečný oceán a naprosto nepředvídatelné počasí. Není tu letiště, přístav, nežijí zde téměř žádní lidé. Dostat se sem znamená mnohadenní plavbu na malé jachtě. Vylodit se dá jen občas, a to pouze za pomoci nafukovacího člunu.

Fotograf a cestovatel Václav Šilha tuto cestu podstoupil. Dobrovolně a několikrát. Snad proto, aby zdokumentoval a zažil na vlastní kůži panenskou krásu přírody Antarktidy, Jižní Georgie a Sandwichových ostrovů. Snad proto, aby prožil skutečnou cestu, ne pouhé „přemísťování“. Na jachtě Golden Fleece spolu s legendárním kapitánem jižních moří Jeromem Poncetem strávil 6 měsíců.

Nyní chce tento jedinečný a neopakovatelný zážitek zprostředkovat i vám díky devadesáti minutové show plné fotografií, videí a reálných příběhů. Společně s ním tak můžete objevit jeden z posledních nedotčených koutů naší planety.


NULL