Škola Michael - 12

17. 1. 2017 - 19. 2. 2017

Výstava toho nejlepšího z prací renomovaných fotografů – pedagogů. 12 měsíců – 12 fotografů – 12 pedagogů.

Výstava probíhá v malé síni Czech Photo Centra.

Antonín Kratochvíl, Dorothea Bylica, Jaroslav Fišer, Karel Cudlín, Lukáš Dvořák, Marian Beneš, Michal Štěpánek, Ondřej Štěpánek, Tomáš Hercog, Tomáš Třeštík, Vladimír Kozlík, Zdeněk Lhoták.

Všechny vystavované fotografy spojuje účast na vzdělávacím projektu Michael – VŠKK, a také mnohaleté zkušenosti s tvorbou a snahou předat opojný pocit z kreativní činnosti, nadšení a řemeslné dovednosti někomu jinému. „Obojí je totiž také dialogem, ať už s divákem, nebo studentem, jsou to tvůrčí disciplíny s jistou společenskou zodpovědností,“ míní Marian Beneš, vedoucí oboru Vizuální tvorba na VŠKK, který do kalendáře zakomponoval své „floridské boxery“. Návštěvníci uvidí neznámé fotografie Antonína Kratochvíla.

Střední škola Michael a Vysoká škola kreativní komunikace

Značka Michael, pod kterou již dvacet let úspěšně funguje střední a vyšší odborná škola reklamní a umělecké tvorby, se v roce 2016 rozšířila o Vysokou školu kreativní komunikace. Vzdělávací projekt Michael – VŠKK vychází z bohaté tradice české reklamní tvorby (u jeho zrodu stáli renomovaný textař Zdeněk Štěpánek a jeho syn, reklamní fotograf Michal Štěpánek), ale zároveň má ambice držet krok se špičkovými evropskými školami a vychovávat profesionály pro nejrůznější pozice v kreativním průmyslu.

Efektivní propojení teorie s praxí, to je výzva, která dává celému projektu smysl a dynamiku. A kterou se daří naplnit jen díky nasazení těch nejlepších v oboru: grafiků, animátorů, textařů – a samozřejmě fotografů…

NULL