Voyeurismus ve fotografii

19. prosinec 2016 (18:00)

První z cyklu přednášek věnovaných současné české i zahraniční fotografii bude moderovat Daniel Hušťák. Hosty budou Daniel Poláček, Zdeněk Vajner a Jan Vaca.

19.12.2016 od 18:00 bude v Galerii Czech Photo Centre probíhat přednáška - první z cyklu přednášek věnovaných současné české i zahraniční fotografii - Voyeurismus ve fotografii.

„Žijeme v době, kdy aktuální téma sledováni a ochrana soukromí lidí žijících ve společnosti nabývá stále na větší důležitosti. K teto problematice se váže v několika směrech i fenomén voyeurismu.“

Těmito slovy začíná teoretická bakalářská práce studenta ITF Daniela Poláčka, věnující se voyeurismu ve fotografii. Toto téma bude provázet i první ze série přednášek, které se v Czech Photo Centre budou pravidelně konat. Autor textu bude prezentovat světové i tuzemské fotografy, které ve své práci zmiňuje. Zároveň bude připraven odpovídat na vaše otázky. Na přednášku budou pozvaní i dva čeští fotografové (Zdeněk Vajner a Jan Vaca), kteří se ve svých dílech voyeurismu věnují. Budete tak mít možnost diskutovat s nimi o jejich práci. Diskuze bude moderována a klade si za cíl popsat téma voyeurismu ve fotografii a zasadit ho do kontextu dnešní doby. Jste srdečně zváni.

fotografie: Kohei Yoshiyuki

NULL