Romantický portrét s Ladislavem Hovorkou

18. 5. 2022 18:00 - 20:00

Moderní fotografické prostředky umožňují zobrazit na obličeji ty nejmenší detaily, ty nejmenší vrásky… Ale je to potřeba? Neškodí to kráse modelu, když je „všechno“ vidět? Dobrá (a dlouhá…) postprodukce umí odstranit všechny vady krásy, ale je to trochu umělé, velké zásahy jsou často nepřirozené. Zkusíme vyfotografovat model tak, aby bylo retušování zapotřebí minimum a výsledek byl… romantický! Krása je jeden z důležitých atributů ženství (i mužství) a přiblížit se k němu ryze fotografickými postupy je cílem našeho workshopu. Je to první krůček k „romantickému portrétu“! Na živém modelu si s lektrovou pomocí vyzkoušíte jak na to. Jedním z možných postupů je použití UNFOCUSED fotografie, ale je to jen jedna z možností, se kterými budeme pracovat. S různými fotomodely bude tento workshop pokračovat i v budoucnu.

Přihlášení zde

(Do poznámky prosíme uvést, na který kurz se přihlašujete.)

 

Obsah kurzu

Workshop není určený pro úplné začátečníky. Workshop proběhne 18. 5. od 18:00 (seznámení se s použitou technikou – cca 30 minut, úvodní přednáška cca 1 hodina, diskuse, otázky a odpovědi, praktické ukázky, vyzkoušení postupů ve špičkově vybaveném fotoateliéru Czech Photo Centre (k dispozici produktový stůl, studiová světla FOMEI, studiové blesky FOMEI). Vezměte s sebou svůj fotopřístroj, digitální nebo i analogový, složitý nebo jednoduchý, budeme s ním pracovat. (Po předchozí domluvě můžeme během workshopu zapůjčit digitální fotoaparát značky Olympus.) Končit budeme někdy po dvacáte hodině – dle potřeby.

Cena a platba

Cena kurzu je 600,- Kč. Pro seniory je cena 400,- Kč (senior nad 60 let). Částka za zajištění modelky/modela bude dodatečně rozpočítána dle počtu účastníků.
Platba je možná v hotovosti nebo kartou v místě výuky v Galerii CPC (nejpozději před první lekcí) nebo převodem na účet č. 117742593/0300 (do poznámky prosíme uvést jméno přihlášeného a název kurzu).

Lektor kurzu


MgA. LADISLAV HOVORKA je absolvent pražské FAMU, pracoval na volné noze i jako fotograf-výtvarník v reklamní agentuře Merkur, také jako výtvarník pro Vydavatelství VŠCHT Praha.

Fotografuje stylem, který nazval UNFOCUSED, napsal manifest UNFOCUSED, založil výtvarnou skupinu stejného názvu a uspořádal řadu UNFOCUSED výstav v České republice i v zahraničí (Lucembursko, Turecko, Bulharsko, Německo).
Vyučuje na Universitě třetího věku (U3V) při VŠE Praha.

Více na stránkách unfocused.cz


     

Základní informace

Lektor: MgA. LADISLAV HOVORKA
Místo: galerie Czech Photo Centre, Seydlerova 2835/4, 158 00 Stodůlky - Praha 13
Termín: 18. 5. 2022 18:00 - 20:00
Cena kurzu: 600,- Kč / senior 400,- Kč (senior nad 60let) / dodatečně model
KAPACITA KURZU JE OMEZENÁ. (minimální počet účastníků je 9 a maximální 15, tak se nezapomeňte registrovat)
Registrace zde skrze kontaktní formulář (do zprávy textu prosíme uveďte název kurzu)

string(1) "1"