Zveme vás na křest knihy Jen tak jsem šel kolem Vladimíra Kroce o Petru Bruknerovi

25. října v 18.00

V pondělí 25. října v 18.00 bude v galerii Czech Photo Centre pokřtěna kniha Jen tak jsem šel kolem, která mapuje život herce a umělce Petra Bruknera. Jejím kmotrem se stane Zdeněk Svěrák, který jí pokřtí společně s kompletní sestavou herců z Divadla Járy Cimrmana. V galerii probíhá stejnojmenná výstava fotografií Jen tak jsem šel kolem.

Úvodní foto: Petr Brukner

„Jak byla jeho cesta ke slávě předem daná, tak byla klikatá. Vystudoval průmyslovou školu strojní, a pak střídal různá podivná povolání: byl redaktorem pohlednic v podniku Pressfoto, byl zaměstnán jako technická síla na zámku v Brandýse nad Labem a pak se stal lodníkem stále zakotvené lodi v podniku Čs. plavba labsko – oderská. V Divadle Járy Cimrmana působí od samého začátku, nejprve jako oponář, potom jako neherec malých rolí, a nakonec jako herec rolí velkých…“ cituje Zdeňka Svěráka v nové knize o Petru Bruknerovi její autor Vladimír Kroc.

Petr Brukner je herec Divadla Járy Cimrmana, kde v roce 1967 začínal jako oponář a kulisák. Narodil se 19.5.1943 v Písku. S manželkou Evou nedávno oslavili 55 let manželství. Petr fotí od svých deseti let. Osmnáct let pracoval v obrazovém nakladatelství Československé tiskové kanceláře. Má za sebou řadu výstav. Věnuje se také „fórážím“, vtipným kolážím obrazů starých mistrů a z nepotřebných předmětů nalezených nejčastěji na smetišti vytváří originální trojrozměrné objekty, kterým nikdy nechybí humor.


string(1) "1"