Setkání autorů výstavy The Best of Czech Nature Photo

21. 9. 2021 od 17:30

Co se u nás děje

zobrazit kalendář akcí

Otevírací doba:
pondělí: ZAVŘENO
úterý - pátek: 11 – 18
sobota - neděle: 10 – 18

Vstupné:
80 Kč / 40 Kč (snížené vstupné)

Adresa:
Seydlerova 2835/4
Praha 5 (Nové Butovice)
Zobrazit na mapě

V úterý 21. 9. od 17:30 proběhne setkání autorů výstavy The Best of Czech Nature Photo. Za podpory Prahy 13 je na korzu v Nových Butovicích nainstalováno patnáct panelů. Výstavní činnost zahájí expozice top fotografií z pěti ročníků Czech Nature Photo.

K pátému výročí trvání soutěže Czech Nature Photo se podařilo společně s Prahou 13 zrealizovat myšlenku stálé venkovní galerie. Obyvatelé Nových Butovic mohli již několikrát navštívit venkovní výstavy České tiskové kanceláře, které zdobí korzo pravidelně již několik let.

„Konečně se nám podařilo zrealizovat myšlenku venkovní galerie. Vždy, když jsme představovali venkovní výstavu ČTK, měla jsem radost při pohledu kolemjdoucí, kteří se zastavovali a nadšeně si snímky prohlíželi a třeba si tak zpříjemnili cestu do práce nebo domů. Přes Lockdown to byl víceméně jejich jediný kulturní zážitek. Soutěž Czech Nature Photo je mou srdeční záležitostí a jejím cílem je edukovat a motivovat širokou veřejnost k ochraně přírody právě prostřednictvím fotografií. Jsem ráda, že právě tato výstava zahajuje stálou venkovní expozici, kterou jsme společně s Prahou 13 vytvořili,“ říká Veronika Souralová, ředitelka Czech Photo.

„Během minulého roku jsme viděli několik venkovních expozic, ale stálá výstava těch nejlepších fotografií přírody je nejen v Praze unikátní Spolupráce radnice s Czech Photo Centre přináší obyvatelům i návštěvníkům ty nejkvalitnější fotografie přímo do veřejného prostoru a zdarma. Výstava se bude částečné také věnovat nejlepším fotografiím, které nám zaslali obyvatelé na úřad v rámci soutěže Praha 13 mýma očima, a věřím, že další spolupráce bude úspěšně pokračovat. Fotografie mají zvláštní kouzlo, zachytí krásu přírody v jeden neopakovatelný obraz. Dovoluji si tímto všechny zájemce na výstavu pozvat a popřát krásné léto“ dodal David Vodrážka, starosta Prahy 13, který soutěž Czech Nature Photo podporuje od jejího počátku.

Výstavu Best of Czech Nature Photo najdete na korzu v Nových Butovicích, od výstupu z metra směr poliklinika Lípa. Setkání fotografů se zúčastní i David Vodrážka, starosta Prahy 13.

Vystavující autoři: Vít Lukáš, Zdeněk Sleha, Rostislav Štefánek, Petr Jan Juračka, Michal Dobeš, Robert Hlavica, Stanislav Macík, Vladimír Čech ml., Igor Mikula, Martin Veselý, Jan Stria, Jiří Karbus, Jiří Hřebíček, Tomáš Loukota, Viktor Vrbovský, Tomáš Culka, Ondřej Pelánek, Martin Pelánek, Petr Slavík, Dan Materna, Igor Mikula, Ondřej Nágl, Roman Jaroš, Petr Bambousek

string(1) "1"