Komentovaná prohlídka výstav – World Press Photo a Koronavirus – Život v nouzovém stavu

15. 6. v 17.00

Výstavami vás provedou Roman Vondrouš (ČTK), Anna Vacková a Michaela Kindlová.

Na výstavě uvidíte vítězné snímky aktuálního 63. ročníku World Press Photo. Loňský rok se často řešilo téma tygrů v zajetí. Svět vzal útokem dokumentární seriál Tiger king a stejnému fenoménu tygrů chovaných v zajetí se věnoval americký fotograf Steve Winter, který se svou sérií získal druhé místo v kategorii problémy dnešní doby. Porota ocenila i dva autory souborů z požárů v Austrálii. Prvním je Sean Davey z AFP a druhým je Matthew Abbott, který dokumentoval situaci pro Panos Pictures a The New York Times.

Vystaveny budou i snímky zachycující zásadní politické události. Nicolas Asfouri byl se svou sérií demonstrací z Hongkongu nominován i na Story roku nakonec získal první místo v kategorii události. Romain Laurendeau dlouhodobě sleduje situaci v Alžírsku, kde vysoká nezaměstnanost a frustrace vyústily v demonstrace. Nechybějí témata jako migrace Jihoameričanů do Spojených států amerických, demonstrace v Chile nebo dlouhotrvající konflikty v Sýrii a na Blízkém východě.
Každým rokem je o soutěž World Press Photo ze strany profesionálních novinářů obrovský zájem. V roce 2019 se do soutěže přihlásilo celkem 4282 fotografů ze 125 zemí. Společně předložili porotě 73 996 snímků.

Výstavu doprovodí české špičky reportážní fotografie, které dokumentují téma koronaviru v Čechách: Lukáš Bíba (Economia, a.s.), Ondřej Deml (ČTK), Martin Divíšek (EPA), Petr David Josek (AP), Lenka Klicperová, Dan Materna (Mafra, a.s.), David Neff (Mafra, a.s.), Nguyen Phuong Thao (Reflex), Barbora Reichová (Český olympijský výbor), Michal Růžička (Mafra, a. s.), Michal Sváček (Mafra, a.s.), Jarmila Štuková a Roman Vondrouš (ČTK).

Základní informace
Výstava: World Press Photo 2020 (součástí výstavy je i výstava Koronavirus - Život v nouzovém stavu)
Místo: Staroměstská radnice, Staroměstské nám. 1, 110 00 Staré Město
Termín komentované prohlídky: 15. 6. v 17.00
Termín výstavy: 8. 6. - 28. 6. 2020
Vstupné: 150,- / 80,-

Těšíme se na Vás!

Nutná registrace: kontaktní formulář, cp@czechphoto.org a 608 875 556.

string(1) "1"