Foto měsíce října

Foto měsíce října

Fotografie měsíce

a další příběhy fotografií najdete na našem blogu:

PŘEJÍT NA BLOG

Foto Měsíce
2/11/2018

Fotografie měsíce října zachycuje vlajku vytvořenou dětmi Základní školy s rozšířenou výukou jazyků Husova v Liberci. Vlajka vznikla u příležitosti stého výročí založení Československa v pátek 26. října 2018 a utvořilo ji více než pět stovek dětí a pedagogů školy. Autorem fotografie je Radek Petrášek.

K pořízení snímku autor dodává: „Základní škola Husova se rozhodla výročí vzniku naší republiky uctít o dva dny dříve, než v den stoletého výročí, protože nahnat děti do školy v neděli a ve svátek se asi nejevilo příliš reálně. Jak ale kdosi ve škole podotkl, co je pouhých 48 hodin z pohledu stoleté historie. Škola oslavy pojala po svém. Místo dortu vzdaly děti republice hold živými obrazy a přáními, přivázanými na baloncích. Nejdříve vytvořily obraz stovky, přičemž každá číslice měla jednu z barev naší vlajky. Poté do vzduchu pustily balónky se svými přáními republice. Následně vytvořily podobu naší státní vlajky. Bylo to velmi emotivní nejen pro děti, ale i pro nás všechny ostatní. Ta chvíle byla prostě silná, což se snad odráží i na fotografii.“

Fotografie září Czech Photo

Radek Petrášek, Vlajka

Fotografie září Czech Photo

Radek Petrášek

Narodil se v roce 1978 ve Varnsdorfu. Je absolventem Střední odborné školy mediální grafiky a polygrafie v Rumburku. Po jejím vystudování začal pracovat jako externí fotograf v MF Dnes, od roku 1998 je externím fotoreportérem České tiskové kanceláře v regionální pobočce v Liberci. Letos tedy oslavil dvacetileté výročí svého působení v agentuře ČTK. V roce, ve kterém agentura slaví stejně jako republika sté výročí svého vzniku, se tak může pyšnit tím, že ji provází pětinu tohoto času.

Pro ČTK vytváří obrazové zpravodajství v Libereckém a částečně Středočeském kraji. Má za sebou i řadu zahraničních výjezdů, mimo jiné fotografoval na Olympijských hrách v Londýně, na MS v atletice v Berlíně, MS v ledním hokeji v Mannheimu a Kolíně nad Rýnem, na Euru v Rakousku a ve Švýcarsku, fotografie pořizoval třeba i na MS v klasickém lyžování ve Val di Fiemme.

Je všestranným fotografem, který si poradí jak s klasickou reportáží, tak se zachycením různých sportů a cizí mu není ani ateliérová a portrétní fotografie pro komerční klienty. Stále častěji se také věnuje focení přírody. Zatím poslední velkým projektem, který dokončil, je kalendář panoramatických fotografií vyhlídek Libereckého kraje pro rok 2019.

string(1) "1"