Video: Vernisáž výstavy Tváře světa - Miloslav Stingl

Homoloviny

Autor: Oleg Homola a synové

Datum trvání:
20. září – 7. říjen 2018

Otevírací doba:
pondělí: ZAVŘENO
úterý - pátek: 11 – 18
sobota - neděle: 10 – 18

Vstupné:
80 Kč / 40 Kč, zahrnuje také vstup na výstavu v Malé síni CPC

Koupit online

Místo
Velká síň CPC
Seydlerova 2835/4
Praha 5 (Nové Butovice)
Zobrazit na mapě

26/09/2018

Ve čtvrtek 20. září k nám do galerie zavítala vzácná návštěva - cestovatel, vědec a etnograf Miloslav Stingl. Ten v galerii zahájil společně s Veronikou Souralovou a Adamem Chroustem výstavu Tváře světa.

Výstava těchto snímků je první fotografickou výstavou autora po padesáti letech. Večer se proměnil v přednášku o fotografiích a cestování před několika dekádami. Miloslav Stingl umí publikum dokonale pohltit a fascinovat. Popisoval, co ho na cestách překvapilo, jak navazoval kontakty a jakým způsobem se dostával co nejblíže k lidem. Také vyprávěl, jak se několika nevhodnými gesty u lidojedů nechtěně oženil a vlastně se s Papuánkou nikdy nerozvedl. Miloslav Stingl na konci přednášky pohovořil s návštěvníky a také podepsal na památku své knihy. Tváře světa potrvají pouze do 7. října, tak neváhejte prozkoumat jak se pořizovali snímky dvouokou zrcadlovkou v rozmanitých krajinách.

Miloslav Stingl

U nás v galerii si také můžete zakoupit biografii Miloslava Stingla, na které po několik let pracoval Adam Chroust. Kniha s podpisem pana Stingla je plná krásných fotografií a neuvěřitelných příběhů, které Miloslav Stingl na svých cestách zažil. Pokud nemáte čas nebo dostatek kuráže vypravit se mezi domorodce do dalekých končin, pak si můžete dopřát cestovaní napříč kulturami alespoň prostřednictvím této skvělé publikace.

NULL