Homoloviny - víc než fotografie

Homoloviny

Autor: Oleg Homola a synové

Datum trvání:
20. září – 7. říjen 2018

Otevírací doba:
pondělí: ZAVŘENO
úterý - pátek: 11 – 18
sobota - neděle: 10 – 18

Vstupné:
80 Kč / 40 Kč, zahrnuje také vstup na výstavu v Malé síni CPC

Koupit online

Místo
Velká síň CPC
Seydlerova 2835/4
Praha 5 (Nové Butovice)
Zobrazit na mapě

20/09/2018

Multimediální výstava Homoloviny v sobě ponese několik poprvé. Jednak představíme vedle sebe kontrastní tvorbu otce a syna, a za druhé se v galerii poprvé vedle fotografií objeví obrazy Honzy Homoly. Ten ve svých dílech kombinuje několik technik: základní motiv vzniká v počítači a poté obraz dále dotváří klasickou malířskou cestou. Výstava začíná v galerii Czech Photo Centre 19. září a potrvá do 7. října 2018.

Na výstavě Homoloviny představujeme tištěné fotografie i dobové zvětšeniny staré 30 a více let. Řadu z nich doprovází ručně psané komentáře. V expozici bude například historicky první společný snímek Václava Havla a Dagmar Veškrnové. Dále fotografie severokorejského diktátora Kim Ir-sena, kterého nese ochranka ze schodů.

Vystavený je i jeden z nejznámějších snímků ze série amerických publikací A Day in the Life of, kde autor zachytil holčičku letící nad dunami u Dněpru v Kyjevě. Oleg Homola se na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let věnoval focení hudby, a tak vznikl soubor populárních hvězd českého showbyznysu. Společným pojítkem většiny fotografií je humor – a tak na výstavě neschází snímek “Manneken Pis”, který si z prestižní mezinárodní soutěže Humorphoto odnesl druhé místo.

Multimediální autor Oleg Homola je známý zejména jako fotograf, kromě fotografie však píše, maluje, skládá i hraje muziku. Je držitelem řady předních mezinárodních i domácích cen za novinářskou fotografii. Na sklonku osmdesátých let patřil ke špičce české “press photography”. V zahraniční byl nejvyhledávanějším českým fotožurnalistou. V posledních letech se věnuje zejména videotvorbě.

Výstava bude otevřena od 20. září do 7. října každý den kromě pondělí. V úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun. Galerie se nachází 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5.

Kontakty a další informace: Czech Photo Centre: Public relations – Anna Vacková +420 777 09 36 90, vackova@czechpressphoto.cz, www.czechphoto.org

Tisková zpráva ke stažení ve formátu .docx

Hlavní partneři: Trigema, ProCeram, Olympus

Foto: Oleg Homola

string(1) "1"