Foto měsíce srpna

Foto měsíce srpna

Fotografie měsíce

a další příběhy fotografií najdete na našem blogu:

PŘEJÍT NA BLOG

Foto Měsíce
3/09/2018

Titulní fotografií měsíce se srpna se stal snímek z posledního rozloučení s padlými vojáky - Martinem Marcinem, Kamilem Benešem a Patrikem Štěpánkem v Afghánistánu. Válka vzdálená tisíce kilometrů trvá už téměř dvě dekády. Fotografii přímo na místě zachytil desátník Radim Hanzl. Armádní speciál převážející rakve ze základny Bagrám doprovodila na českém území dvojice gripenů.

Fotografie srpna Czech Photo

desátník Radim Hanzl, Armáda ČR

Poslední rozloučení v Afghánistánu:

"Fotografie byla pořízena 8. srpna 2018 na letecké základně Bagrám v provincii Parván na severu Afghánistánu při posledním rozloučení a odletu tří padlých hrdinů: šprap. i. m. Kamila Beneše, šprap. i. m. Martina Marcina a šprap. i. m. Patrika Štěpánka do České republiky. Ti padli při plnění úkolu po sebevražedném útoku 5. srpna 2018 v blízkosti základny. Rozloučila se s nimi 10. strážní rota BAF a mnoho kolegů z řad koaličních armád.

Fotografie zachycuje moment krátce před odletem, vše se odehrávalo v tichosti a s velikou bolestí. Je mi ctí, že jsem s nimi mohl sloužit. Fotografii jsem pořídil na Canon EOS 6D s objektivem 24-105mm f/4 is II USM." R. Hanzl

string(1) "1"