Na vlnách fotografie

30/08/2018

Další výstavou k zapůjčení je soubor fotografií s názvem Na vlnách fotografie. Jeho autorem je fotograf Václav Šilha držitel několika ocenění Czech Press Photo. V roce 2012 obdržel v rámci 16. mezinárodního bienále FIAP v Norsku zlatou medaili NSFF. Výstava soustřeďuje pozornost jednak na člověka a jeho postavení v různých koutech světa. Dále ukazuje krásu Antarktidy – kontinentu, jehož hrdý a nedostupný chlad zůstává stále ještě výzvou. Je třeba stále mít na paměti, že i v této části světa může dojít rychle k negativním drastickým změnám přírodního prostředí.

Barevná část expozice nabízí mimo portréty lidí všech kontinentů i unikátní pohled do domorodého ekvádorského kmene Huaorani. Etnikum bylo objeveno v roce 1956 a stále praktikuje původní zvyky. Autor servíruje intimní pohled do tradičního života původních obyvatel.

Během několika plaveb směrem k Antarktidě Šilha zachytil černobílou nedotčenou krajinu. Absolutní důvěra zvířat dovoluje fotografovi pořídit snímky z bezprostřední blízkosti, a vytváří tak neobvyklé kompozice s výraznými objekty v popředí. Naopak celkům dominují početné kolonie tučňáků, které vytváří rozmanité linie ve strohé krajině.

Výstavu si již brzy budete moci prohlédnout během 15. ročníku filmového festivalu VODA MOŘE OCEÁNY.

Prohlédněte si více našich výstav k zapůjčení na: Czech Photo Archive.

string(1) "1"