Američtí studenti v CPC

Studenti National Geographic Student Expeditions vystavovali v Czech Photo Centre

27/07/2018

Studenti převážně z USA si vybrali Prahu pro objevení a zdokonalování svých fotografických dovedností. Tento pravidelný workshop National Geographic Student Expeditions vedla fotografka Rena Effendi společně s Janou Ašenbrennerovou.

Intenzivní dvoutýdenní program seznámil studenty s českou kulturou a nejvíce fotogenickými místy v České republice. Skupinka zaznamenávala zejména život v ulicích a krajinu. V rámci kurzu studenti absolvovali několik přednášek zaměřených na techniku fotografie s lektory National Geographic. Vyvrcholením byla výstava jejich nejlepších prací v Czech Photo Centre.

Rena Effendi vyrůstala v Baku, byla svědkem rozpadu sovětského svazu a právě tento fakt směřoval její fotografický focus na válečné konflikty, sociální nespravedlnost a životní prostředí. V roce 2014 získala 2. místo v kategorii portrét v soutěži World Press Photo. Jana Ašenbrennerová se několikrát účastnila soutěže Czech Press Photo, ve World Press Photo získala v roce 2014 čestné uznání poroty. Nyní působí v Americe jako volná fotografka a publikuje v mnoha zahraničních i českých médiích.

Minulý rok vedla stejný workshop fotografka Ami Vitale, které letos zasedne v porotě Czech Press Photo. Právě Ami uchvátil prostor galerie natolik, že zprostředkovala výstavu National Geographic Student Expeditions u nás v galerii. Je zajímavé sledovat jak američtí studenti, kteří zaplatili několik tisíc dolarů za svůj fotografický rozvoj, mají čerstvý pohled na Českou republiku. A dokáží vytáhnout z každodenního života jiné momenty než čeští autoři. Těšíme se snad za rok na další skupinku nadšených fotografů ze zahraničí.

A možná, že právě díky nabytým fotografický zkušenostem a zažití skvělého pocitu vidět své fotografie v prestižním výstavním prostoru se jednou z některého z mladých fotografů stane profík a třeba i vítěz WPP. Cíle CPC podporovat mladé autory se nám plní….

string(1) "1"