Foto měsíce června

Foto měsíce června

Fotografie měsíce

a další příběhy fotografií najdete na našem blogu:

PŘEJÍT NA BLOG

Foto Měsíce
1/07/2018

V červnu zaujala Czech Photo fotografie Filipa Singera, EPA ze společného setkání Angely Merkelové a Emmanuela Macrona, která vyšla i v deníku New York Times. Fotografie měsíce sledují především domácí scénu a jsou vybrané týmem Czech Photo.

Fotografie června Czech Photo

Filip Singer, EPA

"Fotografie vznikla během Makronovy pracovní návštěvy Německa kousek od Berlína v zámečku Messeberg. Byla to pro mne jedna z dalších rutinních tiskových konferencí německé kancléřky Merkelové po jednání s hlavou jiného státu. Podobných v Berlíně vyfotím během jednoho týdne hodně.

Snažil jsem se zaměřit na okamžik, kdy tisková konference skončí a státníci budou odcházet. To jsou mnohdy zajímavější momenty než z oficiální části programu. Bohužel máme, my akreditovaní fotografové, často jen pár sekund na pořízení takovýchto neformálních záběrů. Mnohdy je to hra vabank: člověk musí vědět, kam by se měl v těchto několika vteřinách otočit. Předpokládat kudy politici budou odcházet čí přicházet. Často se stává, že se otočíme jiným směrem, či se do záběru přimotá ochranka. Tentokrát mi to vyšlo. Stál jsem ve správném úhlu a světlo dopadalo přesně tak, jak jsem předpokládal. K mé radosti byla fotografie pak hojně používána v zahraničním tisku." F. Singer

[blog/singerportret.png]

Filip Singer (* 1. července 1980, Praha)

Filip Singer se narodil 1. července 1980 v Praze. Volné dokumentární tvorbě se věnuje od roku 1999, kdy zaměřil svoji pozornost zejména na odlehlé oblasti Sibiře a bývalé sovětské republiky. Zajímá ho prostředí a změny, jež se dotýkají obyčejných lidí z bývalého SSSR. Od roku 2000 podnikl několik dlouhých cest do Ruska, centrální Asie a Číny.

Ve fotografiích zachycuje zejména dopad člověka na životní prostředí a život lidí v nejvíce znečištěných místech světa. Od roku 2002 se věnuje dokumentární a novinářské fotografii.

Spolupracuje s mezinárodní fotografickou skupinou SPUTNIK PHOTOS a je členem vídeňské agentury Anzenberger.

Od roku 2008 je kmenovým fotografem mezinárodní tiskové agentury European Pressphoto Agency (EPA). Pro tiskovou agenturu fotograficky pokrývá hlavní zpravodajské události ve střední Evropě a v ostatních zemích světa.

Publikuje fotografie jak v Čechách, tak i v zahraničních mediích: Der Spiegel, Time, National Georaphyc, Newsweek, The New York Times, Guardian, El Mundo, Le Figaro, Stern a další).

Je držitelem sedmnácti ocenění v soutěži Czech Press Photo. V roce 2014 získal v soutěži hlavní cenu, Fotografii roku.

string(1) "1"