Foto měsíce května

Foto měsíce května

Fotografie měsíce

a další příběhy fotografií najdete na našem blogu:

PŘEJÍT NA BLOG

Foto Měsíce
1/06/2018

V květnu zabodoval poslanec Jaroslav Foldyna. Jeho „rváčský“ výraz zachytil Yan Renelt pro server Lidovky.cz. Fotky měsíce sledují především domácí scénu a jsou vybrané týmem Czech Photo.

Fotografie května Czech Photo

Yan Renelt, Lidovky.cz

O zákulisí pořízení oceněného snímku Yan Renelt píše:

„Fotografie vznikla 7. května 2018, kde se u pumpy v Průhonicích konal sraz motorkářského gangu nočních vlků. Na místo dorazili i aktivisté, kteří proti příjezdu gangu demonstrovali. Jejich názory se neslučovali s názory pana Foldyny a tak vznikla tato fotografie. K žádnému většímu násilí nedošlo. Fotografii jsem pořídil na fotoaparát Canon 5D Mark IV a objektiv 16-35mm f2.8.“

Yan Renelt

Fotograf Yan Renelt studoval nejprve obor tvůrčí fotografie na Institutu tvůrčí fotografie, kde dokončil bakalářské studium. Dále pokračoval v magisterské studium v oboru aplikovaná a reklamní fotografie na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí n. Labem. Pracuje jako Fotograf sportovních akcí pořádaných skupinou Global Geometry a RAUL. Také působí jako image fotograf České televize. Svou práci představuje také na webovém serveru Freeride.cz - přední český internetový portál o extrémních sportech. Fotografie Yana Renelta jsou nejvíce vidět v titulech vydavatelství MAFRA - Lidové noviny, iDnes.cz, lidovky.cz, a další tituly vydavatelství. Je držitelem několika ocenění - 2012: Better Photography Magazine, Silwer Award, 3. místo ve video soutěži „Young Creative Chevrolet“, 2010: 1. místo ve fotografické soutěži „ Burton Špindl Spring Sessions“ , 2009: 3. místo ve fotografické soutěži „Young Creative Chevrolet!“, 2009: 1. místo v soutěži videoklipů „The Real Video contest Jägermeister Biker-Meisters“; následně účast na natáčení „Jägermeister spotu“ v New Yorku.

www.yanrenelt.com

string(1) "1"