Foto měsíce února

Foto měsíce února

Fotografie měsíce

a další příběhy fotografií najdete na našem blogu:

PŘEJÍT NA BLOG

Foto Měsíce
1/03/2018

Představujeme vám fotografie měsíce února sledující domácí scénu vybrané týmem Czech Photo. Únor patřil olympijským hrám, kde bodovaly zejména sportovkyně. Foto měsíce února je Ester Ledecká při závodu od Michala Růžičky z Mafry.

Snímek vznikl na zimní olympiádě v korejském Pchjongčchangu. Ester Ledecká sem přijela jako favoritka ve snowboardingu, v disciplíně, kde je již několik let úspěšná. Ještě předtím, než se postavila na prkno, si dala závody na sjezdových lyžích. Což je naprosto unikátní, startovat ve dvou tak odlišných sportech se do té doby nikomu nepovedlo.

Při fotografování sjezdových disciplín je český fotograf ve velké nevýhodě. Přímo na trati jsou místa pro fotografy omezená a dostane ho jen ten, kdo objíždí všechny závody světového poháru. Ostatní jsou bez šance. Mimochodem ti, co jsou přímo na sjezdovce, kromě toho, že mají ideální pozici, si jako jediní mohou jako bonus po závodě sjet olympijskou trať. To se mě ale netýkalo. Mohl jsem zůstal „na sraba“ v cíli, ale já jsem si pěkně nasadil mačky a vystoupal po ledovém svahu nějakých 200 metrů, kde jsem si za sítěmi na kraji lesa našel místo, odkud bylo dobře vidět. Předtím jsem si ale ještě musel vylámat pár větví ze stromu, za což se jihokorejskému lidu upřímně omlouvám, ale jinak by tahle fotka nikdy nevznikla.

Jsem moc rád, že mám tenhle snímek z obřího slalomu (který se navíc stal fotkou měsíce února), třebaže Ester v tomto závodě nezvítězila, skončila na 23. místě. I tak to byl velký úspěch. V tu dobu nikdo netušil, že o dva dny později bude šokovat celý svět svým vítězstvím v super-G slalomu. Stala se tak ve svých 22 letech olympijskou legendoutím, že získala zlato současně ve dvou různých sportech.

Fotografie února Czech Photo

Michal Růžička, MAFRA a.s.

Michal Růžička

Narodil se v Praze.

Od roku 1990 je fotoreportérem deníku MF DNES.

Fotografoval celou řadu významných světových událostí, jako např. válku v Jugoslávii, rozpad Sovětského svazu, po válce v Perském zálivu kurdský exodus, v r. 1994 fotografoval genocidu v africké Rwandě.

A ze sportovních událostí MS ve fotbale – 1994 USA , 1998 Francie, 2006 Německo; EURO 1996 v Anglii, 2000 Holandsko, Belgie, 2004 Portugalsko, 2008 Švýcarsko, Rakousko. Olympijské hry – 2000 Sydney, 2002 Salt Lake City, 2004 Atény, 2006 Turín, 2008 Peking, 2010 Vancouver.

Je držitelem celé řady ocenění z různých fotografických soutěží.
Zdroj: idnes.cz

string(1) "1"