Foto měsíce ledna

Foto měsíce ledna

Fotografie měsíce

a další příběhy fotografií najdete na našem blogu:

PŘEJÍT NA BLOG

Foto Měsíce
1/02/2018

I přes nepříliš příznivou situaci na poli fotožurnalismu je cílem Czech Press Photo motivovat fotografy k neustálé práci, protože jejich tvorba může výrazně ovlivnit veřejné mínění. Proto vyzýváme všechny fotografky a fotografy, ať se skutečně zapojí, zkusí změnit tento zkreslený pohled a pozvednou současný fotožurnalismus. Každý měsíc napříč denním tiskem, weby a sociálními sítěmi hledáme nejlepší fotografie našich autorů.

Představujeme vám fotografie měsíce ledna sledující hlavně domácí scénu vybrané týmem Czech Photo. Vybraly jsme fotografii Dana Materny z mediálního domu Mafra, kde aktivistka skupiny Femen vybíhá ve volební místnosti na prezidenta republiky Miloše Zemana.

Fotografie ledna Czech Photo

Dan Materna, MAFRA a.s.

Autor ke vzniku vítězné fotografie dodává: "Fotografie vznikla ve volební místnosti v Základní škole Brdičkova v Praze Stodůlkách během prvního kola prezidentských voleb v pátek 12.ledna 2018. Ukrajinská aktivistka hnutí Femen, Angelina Diash, se vmísila mezi čekající fotografy, kameramany a novináře. Při příchodu prezidenta Zemana se na něj polonahá vrhla s anglickým výkřikem "Zeman, Putinova děvka". Policisté z prezidentské ochranky zasáhli velmi rychle a při akci velké části fotografů zakryli výhled. Měl jsem štěstí, že jsem měl dobrou pozici a mohla vzniknout tato fotografie."

Dan Materna, MAFRA a.s.

Většina agenturní fotografické práce Dana Materny směřuje k novinám, magazínům a zpravodajským webům. Fotografuje především lidi: portréty osobností, politické, kulturní a společenské události, také sport. Je držitelem řady ocenění v soutěži Czech Press Photo, včetně Fotografie roku. Zároveň chce přinášet "hezké obrázky", vidět svět pozitivně. Fotografuje naši zemi z letadla. Svět z výšky je jiný, objevný. Z letadla fotografuje přírodu, Šumavu, Brdy, Krkonoše a zároveň civilizaci, dopravu, města. Dlouhodobě se věnuje fotografování volně žijících zvířat. Jelení říje je každý podzim nejintenzivnější zážitek z dění v české přírodě. Často fotografuje své psy, zlaté retrievery. Přestože ze všech těchto oblastí již vydal obrazové publikace, pokračuji v této cestě dál.

www.danmaterna.com

string(1) "1"